Umiestnenie slovenských hokejových reprezentantov na majstrovstvách sveta sa dá popísať ako poriadna blamáž. Iba 4 body zo 7 zápasov nás zaklincovali na celkovú 14. pozíciu. Bývalý slovenský tréner Ján Filc to nevydržal a povedal na plné ústa, čo si o celej našej hokejovej situácii myslí.Ján Filc je najúspešnejší tréner slovenskej hokejovej reprezentácie a na predvedenú hru našich hokejistov povedal jasný názor. „Musíme si priznať, že už dlhšie nepatríme medzi svetovú špičku, aby sme sa do nej mohli vrátiť.” Sám tvrdí, že pokiaľ nebudeme mať hráčsku kvalitu, tak sa do nej už ani naspäť nedostaneme a o záchranu budeme bojovať častejšie.

Zatiaľ boli zo slovenského tímu ospevovaní len brankári, no Filc to nevidí až tak ružovo. Podľa neho ani brankári nijako zvlášť na turnaji neoslnili. Zlatý tréner chlapcov z Göteborgu dodáva, že sme nemali v tíme jasného lídra, ktorý by mužstvo potiahol.

Nemáme veľa kvalitných hráčov na takýto formát turnaja

Bývalý tréner chápe aj Zdena Cígera, že nemal veľmi na výber pri povolaní hokejistov na turnaj. Poukazuje tiež na to, že naši mladí hokejisti v zámorí sa ťažko presadzujú a že nie sú lídrami svojich tímov, ako to bolo niekedy. Dokonca si myslí, že česká liga je o niečo kvalitnejšia a hráči, ktorí sú v nej, sa dokážu viac vysporiadať s hrou na podobných turnajoch.

Nepatríme už k hokejovej špičke!

Hoci slová Jána Filca znejú tvrdo, no po uvážení a spomínanom výsledku sa dá predpokladať, že bude na nich čosi pravdy. Vraj si to už musíme priznať, ale zároveň robiť všetko preto, aby sme sa do hokejovej špičky opäť vrátili. To však možno nie je otázkou jedného alebo dvoch rokov.

VIAC ŠPORTU nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj: Sport.sk | Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.