Austrálski vedci dokázali, že kvalitu spermií výrazne zlepšuje každodenný se*, čiže pravidelnou ejakuláciou sa DNA poškodenie spermie obmedzuje. Výskumy tiež potvrdili, že na pohyblivosť spermií vplýva aj vitamín C, ktoré obsahujú okrem výživových doplnkov aj rastliny. V prípade, že nie ste obľúbencom piluliek a iných umelých doplnkov, siahnite po týchto bylinkách, ktoré zlepšia se*uálny život prirodzenou cestou.

Guarana

Je to legendárna rastlina juhoamerických indiánov považovaná za elixír života, je prírodným zdrojom energie, sily, vitality a koncentrácie. Obsahuje látky guarín a kofeín, ktoré majú vynikajúci účinok ako stimulátor nervového systému, urýchľuje premenu tukov na energiu, zlepšuje krvný obeh, zmenšuje pocit hladu a zvyšuje pozornosť. Po náročnom fyzickom alebo psychickom výkone dokáže urýchliť regeneráciu organizmu a podporuje se*uálnu žiadostivosť. V Brazílii používajú guaranu ako výborné prírodné afrodiziakum.

Schránka 01

Prečítajte si tiež:
Chcete, aby z vás vysúložila dušu? Dajte jej toto!

 

Kotvičník zemný

Patrí medzi najúčinnejšie prírodné afrodiziaká. Okrem zvyšovania hladiny testosterónu priaznivo pôsobí na se*uálne funkcie, adaptabilitu a výkonnosť organizmu. Táto bylinka je hlavnou zložkou mnohých prípravkov na podporu erekcie a se*uálnej výkonnosti a má schopnosť zvýšiť hladinu testosterónu až o 30 %. Zvýšením hladiny hormónov teda dochádza k zvýšeniu se*uálnej žiadostivosti a celkového elánu. Kotvičník radi užívajú aj športovci a kulturisti, pretože dopomáha k rastu a regenerácii svalovej hmoty, podporuje chudnutie a rysovanie postavy.

Ašvaganda

Rastlina známa aj ako indický ženšeň prispieva k zníženiu stresu, k zvýšeniu energie, no predovšetkým zlepšuje kvalitu života v se*uálnej oblasti u mužov a žien. Tiež podporuje rast svalovej hmoty, erekciu, odstraňuje se*uálne poruchy a neplodnosť, zvyšuje se*uálnu výkonnosť a počet spermií. Ašvaganda patrí medzi afrodiziaká s omladzujúcim a regeneračným účinkom.

Zdroj: Botanical-online.com Foto: Depositphotos.com