Slováci už síce postup do štvrťfinále na domácom svetovom šampionáte v hokeji nemajú vo svojich rukách, no teoretickú šancu si udržali vysokou výhrou 7:1 nad Veľkou Britániou. Aj keď naši hráči predviedli doslova gólové galapredstavenie, tréner Craig Ramsay si v rozhovore po zápase neodpustil tvrdšie slová! 

Kanadský tréner Slovenska 68-ročný Craig Ramsay sa od začiatku svojho pôsobenia pri našej reprezentácii snaží hráčom vštepovať prvky zámorskej hry. Preto nebol spokojný s tým, že akonáhle Slováci viedli s Britániou vyšším rozdielom, tak sa s pukom až príliš hrali:„Už v prvej tretine sme prestali strieľať a začali sme si donekonečna prihrávať. Akoby si hráči povedali – skvelé máme náskok, tak sa teraz poďme zabávať.” 

Ramsay síce pochopiteľne nekritizuje vysokú gólovú produktivitu mužstva, no nerád vidí, ak má tím počas zápasov slabšie chvíľky: „Opäť sme mali výpadky a mali sme šťastie. Bolo tam priveľa strát puku a priveľa zábavnej hry, ktorú nemôžeme predvádzať v zápasoch proti top tímom.” Hráčom musí údajne často prizvukovať, aby si góly vybojovali: „Ide o hľadanie dorážok, chodenie pred bránku a streľbu. Hovorím im to asi osemkrát počas každej tretiny, päťkrát pred každou tretinou a pred zápasom ďalších desaťkrát. A stále to nestačí,” vyhlásil pre SME.

Slováci strelili na MS v hokeji už skvelých 26 gólov.

Ramsay tvrdí, že skvelým príkladom takéhoto gólu bol presný zásah Matúša Sukeľa v oslabení, ktorý padol po dorážke Liškovej strely: „Videli ste, aké je to jednoduché. Nie skvelá prihrávka, ale strela a dorážka. A všetci sú šťastní.” Slováci po tomto víťazstve ešte stále snívajú svoj štvrťfinálový sen, no kľúčové bude, aby Nemci v stretnutí s USA (dnes o 16:15) nedovolili Američanom získať viac ako jeden bod. V opačnom prípade bude duel proti Dánsku (v utorok o 16:15) našim posledným na domácich MS v hokeji.

Zdroj: SME.skFoto: Instagram/Hockeyslovakia, YouTube