Nasadíte si na uši slúchadlá, mp3 prehrávač vypeckujete na maximum a celý svet vám môže byť ukradnutý. Krásny to pocit! Okolie často netuší, že „nie ste na príjme“ a ľudia s vami normálne komunikujú. Nenápadné slúchadlá si totiž nemusia všimnúť, takže im unikne, že váš sluch je dočasne vyradený z bežnej prevádzky. Že takéto situácie zaváňajú trapasmi všetkého druhu, snáď netreba nijako zvlášť pripomínať. :-)

 

Bavil sa celý autobus

V jeden horúci letný deň vošla se*y Jana v ľahkých šatočkách do autobusu. Sadla si a mp3 si pustila na maximum. Zaregistrovala, že si k nej prisadol nejaký týpek, z ktorého razil alkohol, ale neriešila. Pozerala von oknom, kochala sa okolitou prírodou a oddávala sa hudbe. Netušila, že celých osem kilometrov jej opilec poriadne nahlas dvoril a vyznával lásku. Spolucestujúci sa výborne zabávali a čakali aspoň nejakú reakciu z Janinej strany. Kráska napokon vyslovila len dve slová: „Dovolíte? Vystupujem.“

Tri dni ma naháňali…

Klaudia sa ponáhľala do práce, keď ju zozadu poklepal po pleci starší zadychčaný pán. Potom si zložila slúchadlá a začula, ako jej hovorí: „Slečna, počkajte, vaša kamarátka na vás už hodnú chvíľu volá a beží za vami.“  V diaľke ozaj zbadala kamošku, ktorú už pár rokov nevidela, pretože pracovala v zahraničí. Keďže Klaudia je vysoká, temperamentná, chodí extrémne rýchlo a jej priateľka má meter päťdesiat aj s topánkami, mala problém dobehnúť ju. Ešteže sa do naháňačky, riskujúc infarkt, dobrovoľne zapojil galantný pán.

Muž s mp3

Cestovný lístok prosím!

Keď Robo raz večer vystupoval z električky, slúchadlá v ušiach mu práve rozvibrovala Slashova gitara. Trom chlapíkom, čo išli nastupovať, nevenoval  žiadnu pozornosť, rezko vykročil, lístok zahodil do smetného koša a chcel pokračovať v ceste domov. Lenže odrazu sa ocitol v obkľúčení tých troch. Keď si trochu prestrašený zložil slúchadlá, pochopil. „Čo si hluchý? Už hodnú chvíľu na teba kričíme, aby si nám ukázal cestovný lístok,“ dosť nevyberane sa naňho oborili. Až vtedy mu došlo, že to boli revízori. Ukázal smerom k smetnému košu: „Tam je.“ Lovci čiernych pasažierov zostali zaskočení. Na jednej strane sa im nechcelo kvôli jednému cestovnému lístku hrabať v odpadkoch, Robo sa tiež nemal veľmi k činu, na strane druhej sa podľa nich správal podozrivo. Až keď im polopatisticky vysvetlil, že nechcel utiecť, iba ich nepočul, mávli rukou a poslali ho preč.

Foto: pixabay