Život je krutý a nie vždy spravodlivý. Prináša príbehy radostné i smutné. Špecifický príbeh však prežíva Belgičanka Marieke Vervoortová. Je dvojnásobnou paraolympijskou medailistkou z Londýna 2012, kde vyhrala šprint vozičkárok na 100 metrov a striebro vybojovala na 200-metrovej trati. Objaví sa opäť aj v Riu, no už naposledy.Po olympiáde sa lúči s kariérou množstvo športovcov. Je to zlatá a emotívna bodka ich kariéry a začiatok novej etapy života. 37-ročná Belgičanka však už novú etapu nezačne.

Trpí totižto nevyliečiteľnou degeneratívnou poruchou sprevádzanou bolesťami. Často pre ne nemôže ani spať. Alebo chvíľu spí a ide športovať, nič iné jej totižto na bolesti nepomáha zabudnúť.

weil

Pred olympiádou a paraolympiádou v Riu vyhlásila, že po nej podstúpi z pochopiteľných dôvodov eutanáziu. “S tými bolesťami sa skutočne nedá žiť, Rio je môj posledný sen, pre ktorý som ešte tu,” dodala Belgičanka.

V Belgicku sa pre “dobrovoľnú” smrť ročne rozhodne okolo 1 400 ľudí.

Zdroj: sport.tn.nova.cz | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba