Veda, technika, autá, médiá, spoločnosť… to všetko ide dopredu. Avšak školstvo akosi stále zaostáva a drží sa svojich noriem, ktoré platili hádam ešte aj v praveku. Konečne však niekto jeho systém obvinil a bez servítky povedal, ako to vlastne s nami a súčasným školstvom je.

Spomínate si na všetky tie poučky, vzorce či definície, ktoré ste sa museli bifliť do školy? Vedeli by ste po x rokoch odrapkať niečo z toho? My veru nie. A to je problém školstva tlačiaceho do našich hláv množstvo nepotrebných informácií, ktoré sú nám v reálnom živote a v praxi na jedno veľké hnedé H****!

Presne o tom rozpráva aj muž vo videu, ktoré sa nedávno objavilo na internete. Mladík tvrdí, že školstvo zabíja kreativitu a jedinečnosť, potláča intelekt. Taktiež si myslí, že učitelia sú najdôležitejší ľudia na svete a mali by byť hodnotení tak ako doktori, i keď vštetci dobre vieme, že v skutočnosti to vyzerá úplne inak. Rovnako upozorňuje na fakt, že zdravotníctvo, autá či dokonca facebookové stránky upravovať vieme, preto by sme mali upravovať aj školstvo, v rámci ktorého by sme mali odstrániť všeobecného školského ducha a vyzdvihovať ducha každého jedného človeka. Súhlasíte?

Foto: YouTube