Pred pár dňami vstúpil do platnosti zákon, podľa ktorého musia slovenské rádia hrať viac slovenskej muziky. Mnohé z nich sa sťažovali, že Slovensko nemá dostatok kvalitnej hudby na to, aby ju mohli pravidelne púšťať, ale možno predstavitelia rádií nájdu inšpiráciu práve v tomto článku. Ministerstvo kultúry schválilo zákon, podľa ktorého musia slovenské rádiá hrať viac slovenskej hudby. Tie súkromné musia slovenskou tvorbou naplniť 20 percent zo svojho obsahu a o rok by to malo byť dokonca 25 percent. Pre verejnoprávne rozhlasové stanice platí kvóta 35 percent slovenskej hudby. To, čo sa u nás pred pár dňami stalo skutočnosťou, je celosvetový trend. Napríklad v Maďarsku musia rádiá hrať až 35 percent domácej tvorby, vo Francúzsku dokonca 40.

Naše rádiá by mohli nájsť inšpiráciu v tomto článku. Týchto 14 slovenských pesničiek rozhodne nepatrí k vrcholom hudobného umenia, majú však silu na to, aby poslucháčom vyčarili úsmev na tvári a zlepšili deň. :)

Braňo Mojsej – Pijeme fernet cez internet

Chiki Liki Tu-a – Laska moja de si

Ibrahim Maiga – Čierna bača

Kopytovci – Dojit

Lobo – Ty si moja láska

Maduar – Hafanana

Martin Jakubec – Čabi čabi abu dabi

Martin Kittner – Prečítaj list

Martin Madej – Bobi

MC Erik – Vianočný čas je Christmas Time

Michaela Pašteková – Sprayer Frayer

Peter Nagy – Waikiki

A na záver klasika slovenskej hudobnej scény

Foto: Youtube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D