Nekresťanské peniaze, ktoré bežný smrteľník neuvidí, ani keby mal sto životov, zarábajú nielen áčkoví filmoví herci, ale aj tí seriáloví. Keď zistíte, koľko dostanú za jednu epizódu, teda za pár hodín na pľaci, bude sa vám od závisti nožík vo vrecku otvárať.

Portál Variety zverejnil dva rebríčky najlepšie zarábajúcich seriálových hercov. Prvý sa zameriava na komediálne seriály a druhý na dramatické.

Najlepšie platení herci komediálnych seriálov

Na čele rebríčka sa s obrovským náskokom ocitli herci z obľúbeného amerického sitkomu Teória veľkého tresku (Big Bang Theory), ktorý sa vysiela už deväť rokov.  Jim Parson (Sheldon Cooper), Kaley Cuoco (Penny Hofstadter) a Johnny Galecki (Leonard Hofstadter) za jednu epizódu zinkasujú jeden miliónik dolárov. O 600-tisíc dolárov menej zarobí za jednu časť seriálu Ballers, ktorý mapuje hráčov amerického futbalu,  Dwayne „The Rock“ Johnson. O tretiu priečku sa delia síce známejší herci, no projekty, vďaka ktorým sa dostali do rebríčka, zatiaľ ešte dostupné nie sú. Drew Barrymore, Emma Stone a Jonah Hill sa objavia začiatkom budúceho roka v projektoch od Netflixu, pričom Drew v Santa Clarite Diet a Emma spolu s Johanom  v čiernej komédii Maniac.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok

herc3

Hlavní protagonisti seriálu Teória veľkého tresku, zľava Jim Parson (Sheldon Cooper), Kaley Cuoco (Penny Hofstadter) a Johnny Galecki (Leonard Hofstadter)

Najlepšie platení herci dramatických seriálov

Prvé miesto obsadili Lauren Graham a Alexis Bledel, ktoré zažívajú svoj comeback v seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov (Gilmore Girls‘). Za jednu epizódu im na účte cinkne 750-tisíc dolárov. Druhé miesto patrí s  525-tisíc dolármi za epizódu Markovi Harmonovi, ktorý je ako Leroy Gibbs neoddeliteľnou súčasťou seriálu NCIS. Prvú top trojku uzatvára Kevin Spacey, alebo aj Frank Underwood, zo seriálu House of Cards a hlavní hrdinovia súčasného fenoménu Hry o tróny (Game of Thrones) – Peter Dinklage, Lena Headey, Kit Harington a Nikolaj Coster-Waldau. Všetci menovaní dostanú za každú jednu epizódu pol milióna dolárov.

Pre zväčšenie kliknite na obrázok

herc2

gilm1
Hlavné protagonistky seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov, zľava Lauren Graham (Lorelai) a Alexis Bledel (Rory)

Zdroj: variety.com