Všetky začiatky sú ťažké. Svoje o tom vie aj cyklista, ktorého meno je na Slovensku i v zahraničí pojmom – Peter Sagan. Legendárny športovec získal už tretí titul majstra sveta, no keď svoju úspešnú kariéru len štartoval, nemal to jednoduché. O nízkych zárobkoch či neznalosti cudzieho jazyka prezradil Saganov bývalý manažér.

Miláčik Slovákov Peťo Sagan bol talentovaný už v predjuniorskom veku. Odborníkom na cyklistiku vyrazil v roku 2006 dych, keď vyhral preteky Regiónem Orlicka, ktoré patria k jedným z najťažších juniorských etapových pretekov v Česku. Neskôr v roku 2008 si šikovného teenagera Petra vzal ako manažér „pod krídla“ Jozef Korbel. Ten v rozhovore pre internetový portál športky.sk prezradil, že to Peter nemal vždy ľahké.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

sagan

„Sagan mal 18 rokov, bol utiahnutý a málovravný tínedžer. Následne sme išli do Talianska na juniorské majstrovstvá sveta v horskej cyklistike, kde vyhral titul… Peťo po taliansky nevedel ani ceknúť, kontrakt znel na 10 mesiacov za 10-tisíc eur, čo je v priemere tisíc za mesiac,“ prezradil pikošky zo Saganovej kariéry Korbel.

Sagan však už na tieto zážitky môže spomínať len ako na úsmevné príhody z mladosti. Keď ho v minulosti musel jeho manažér profesionálnym tímom doslova núkať, dnes by sa o cyklistu aj pobili. Navyše namiesto „biednej“ tisícky na mesiac mu jeho súčasný zamestnávateľ Bora-hansgrohe platí až okolo šesť miliónov eur ročne.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: velonews.com, sportky.sk | Foto: Facebook