Prezident len vo štvrtok vymenoval novú vládu a tá sa už musí boriť s nelichotivou situáciou. Novému premiérovi totiž pri tlačovej besede s koaličným partnerom Bugárom vypadol z vrecka záhadný predmet. Biela vec pristála rovno na stole, a to všetko pred zrakmi kamier a novinárov. Aj keď Pellegriniho hovorca tvrdí, že išlo o špáradlo, v celej situácii nesedí výraz a mimika Bélu Bugára. Toto si o gestách vládnucich mužov myslí odborník!

Ide len o nafúknutú bublinu s vypadnutým špáradlom alebo z premiérovho saka ozaj vypadol sáčok s neznámym obsahom? O udalostiach z kontroverznej tlačovky diskutujú stovky ľudí na sociálnych sieťach. Pokiaľ národ špekuluje, k bielej vecičke sa vyjadril aj odborník. Tomu na celej situácii nepríde ani tak podozrivý samotný predmet ako mimika Bélu Bugára.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

„Bolo veľmi zaujímavé pozorovať reakciu Bélu Bugára po tom, ako uvidel „špáradlo,“ ktoré vypadlo z vrecka. Bugár očividne stuhol a opakovane odvrátil svoj pohľad. Následne sa opakovane dotkol úst a okolia úst a pier – to zvyčajne robíme, ak sa chceme upokojiť. Takisto sa opakovane predklonil a zaklonil a prejavil ďalšie známky nervozity“, prezradil pre portál cas.sk odborník na neverbálnu komunikáciu.

Dušanovi Straňákovi „nesedí“ hlavne Bugárova nervozita. Zároveň tvrdí, že jeho nepokoj môže mať za príčinu telefón, ktorý Pellegrini vyťahoval z vrecka saka. „Zaujímavá je aj reakcia pána Pelegriniho. Ak to bolo „špáradlo“, bolo by asi prirodzenejšie otvorene ho dať hneď do vrecka. Prečo by som ho ako kúzelník schovával v ruke?“ pýta sa odborník pri dešifrovaní výrazu nového premiéra.

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube