Cristiano Ronaldo je jedným z najlepších futbalistov súčasnosti i histórie. Podľa mnohých dokonca ten úplne najlepší. Jeho futbalové výkony i súkromný život sú pravidelne predmetom najrôznejsích diskusií, videií alebo článkov. Jeho matka teraz smutnou správou šokovala verejnosť. 

Ak patríte k fanúšikom portugalského futbalistu Cristiana Ronalda, určite o ňom viete, že ako 20-ročný stratil v roku 2005 svojho otca. José Dinis Aveiro zomrel ako 51-ročný na následky dlhoročných problémov s alkoholom. Ronalda táto tragédia poznačila a možno aj kvôli tomu v nasledujúcich rokoch udržiaval veľmi blízky vzťah so svojou matkou. Pravda je však taká, že 64-ročná Maria Dolores dos Santos Aveiro opätovne bojuje so zákernou chorobou.

Ronaldovej mame bola ešte v roku 2007 diagnostikovaná rakovina prsníka a podstúpila chemoterapiu. Vyliečená bola o dva roky neskôr. Ako nedávno uviedla pre Portuguese TV station, po vtedajšom vyliečení jej bola teraz diagnostikovaná rakovina na druhom prsníku.

Ronaldova mama pre uvedené médium povedala: „Bola som v Madride operovaná na druhý prsník. Teraz podstupujem chemoterapiu a bojujem o svoj život.“ Bývalý hráč Manchestru United či Realu Madrid, ktorý v súčasnosti oblieka dres turínskeho Juventusu, sa zatiaľ k smutnému priznaniu svojej mamy nevyjadril. Celej rodine Cristiana Ronalda prajeme veľa síl.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter, Instagram/Cristiano, YouTube