Slovenskí hokejisti podávajú na prebiehajúcom svetovom šampionáte fantastické výkony, ktoré sme u našich už dlho nevideli. Aj napriek tomu sme však v jednej z najdôležitejších štatistík na chvoste celého poradia! 

Odborníci s obľubou hovoria, že presilovky dnes vyhrávajú zápasy a zdá sa, že je na tom niečo pravdy. Napríklad Kanada v zápase proti Slovensku premenila tri naše nedovolené zákroky na tri góly z presilových hier. A aj kvôli tomu sú naši hráči zatiaľ najhorší, čo sa týka hry v oslabení, pričom sú pred nami aj také tímy ako Nórsko, Taliansko či Veľká Británia, ktoré inkasovali v zápasoch obrovské debakle.

Ak chcú Slováci uspieť, tak budú musieť zlepšiť aj svoju hru v oslabení.

Slováci dostali z ôsmych oslabení až päť gólov, čo znamená iba 37,5 % úspešnosť. Pred nami je Veľká Británia (40 % – 10/6) a Nórsko s 50% úspešnosťou (10/5). Naproti tomu najlepšími v oslabení sú naši najbližší súperi Nemci, ktorí z 12 oslaboviek ubránili úplne všetky. Stopercentnú úspešnosť majú aj Rusi a Švédi, no tí ubraníli v porovnaní s Nemeckom „iba“ sedem presiloviek.

Dúfajme teda, že to nebude v náročnom vzájomnom súboji pre nás problémom, pretože v tejto štatistike sa Nemci zdajú byť náročným protivníkom, no treba priznať, že mali proti sebe papierovo slabších protivníkov ako Slovensko. Naši totiž hrali proti najsilnejším súperom zo skupiny A (USA, Fínsko, Kanada), zatiaľ čo nemeckých hráčov preverili Briti, Dáni a Francúzi.

Nemeckú defenzívu plánuje poriadne prevetrať aj náš hviezdny útočník Tomáš Tatar.

Foto: Instagram/HockeySlovakia