Pod paľbu kritiky pobúrených Slovákov sa tentokrát dostala na prvý pohľad nevinná školská pomôcka. Môže vraj za to, že malé deti sa nepriamo nabádajú k požívaniu alkoholu. Vychováva sa teda týmto spôsobom už na našich základných školách generácia budúcich alkoholikov alebo ide len o prehnanú reakciu verejnosti?

V školskej taške ju nosieval každý. Reč je o čítanke, pomocou ktorej sa malí školáci zdokonaľujú v čítaní. Tentokrát ale vraj deti viac kazí, akoby im pomáhala s učivom. Môže za to básnička od známeho slovenského spisovateľa Ľudomíra Feldeka, ktorá čelí paľbe kritiky najmä zo strany nahnevaných rodičov. Malé deti údajne nabáda na chľastanie a slovo ako opica by v nej nemalo čo hľadať.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

čitanka obrazok

Keď sa však do kontroverzných veršíkov začítate hlbšie, riekanka nenabáda len chlapcov, aby si za jeden uhli, ale aj dievčatá k tomu, aby takýto nešvár netolerovali a pred nadratým hovädom sa vyzbrojili prinajmenšom rajnicou. Aspoň že sú tie naše školské učebnice založené na príkladoch z reálneho života :D

Zdroj: cas.sk | Foto: eaktovka.sk, pixabay