Ak ste si doteraz mysleli, že váš 2-litrový Golf patrí k tým najrýchlejším autám v okrese, potom ste sa poriadne mýlili. Prekonať ho výkonom totiž môže bez väčších problémov aj „obyčajný“ Trabant.Mnoho z nás si Trabant pamätá ako nevyspytateľné bakelitové auto, pri ktorom sme nevedeli, čo môžeme od jeho výkonu čakať. Poliak tento fakt využil naplno a do na prvý pohľad nenápadného vozidla namontoval motor z Audi TT. To však nebolo jedinou zmenou.

tr

Hnaciu jednotku o objeme 1,1 litra tak vystriedal 1,8-litrový turbomotor, ktorému sekunduje aj pohon všetkých kolies (4×4). Výkon sa tu preto vyšplhal až na hodnotu 199 kW, čo činí 270 konských síl. Trabant Quattro sa so svojím krútiacim momentom 369 Nm môže popýšiť zrýchlením z 0 na 100 za 4,5 sekundy, pričom na hodnotu 200 km/h sa mu podarí dostať za 15,5 sekundy.

Pochopiteľne, zmenou si musela prejsť aj samotná karoséria vozidla. Tá totiž na vysoký výkon stavaná primárne nebola, preto musel byť kríženec s Audi špeciálne vystužený, aby mohol zvládnuť extrémne podmienky. Nechýbali ani poriadne nápravy práve z modelu Audi TT, ktoré staviteľ vhodne doplnil o mimoriadne účinné brzdy.

Zdroj: Youtube