Michelle McGagh pracuje ako ekonomická novinárka a svojím klientom pomáha s finančným rozpočtom. Nastavuje im dokonalý systém míňania peňazí, aby boli schopní ušetriť si. Avšak cítila sa voči nim ako pokrytec, keďže ani ona sama nebola schopná zmestiť sa do vlastnej výplaty. Povedala si teda, že prišiel čas na zmenu!

Američanka si uvedomila, že míňa veľký balík peňazí za v podstate nepotrebné maličkosti. V hlave jej teda okamžite skrsla myšlienka, že si experiment, ktorý odporúča svojím klientom s cieľom ušetriť si počas roku čo najviac peňazí, vyskúša aj na sebe. Michelle sa ale nemohla vzdať nákladov, akými sú hypotéka, poistenie, poplatky za internet a mobil, hygienické potreby a potraviny do domácnosti, pričom všetky tieto výdavky ju mesačne stoja približne 2000 dolárov.

Návštevy nočných klubov, reštaurácií, kín, nakupovanie nových šiat alebo pitie kávičiek dostali okamžitú stopku! Michelle prestala využívať autobus či taxi a začala chodiť pešo alebo na bicykli. Dovolenku si užívala na stanovačke v lese. Navštevovala koncerty a festivaly, ktoré boli výlučne zadarmo.

Koľko ušetrila?

Mladá novinárka dúfala, že sa jej podarí ušetriť aspoň 10 000 dolárov (9 379 eur). Keď však zistila, že si bokom dokázala odložiť 23 000 dolárov ( 21 573 eur), ostala šokovaná. Vďaka svojej ročnej šetrnosti splatila hypotéku a žije sa jej omnoho spokojnejšie. Po experimente pozvala priateľov na pivo, kde im poďakovala a zároveň sa ospravedlnila, že sa správala ako lakomá mrcha.

Zdroj: asdagoodliving.co.uk | Foto: twitter.com