Správny účes je pre muža veľmi dôležitý. Nielen, že dodá celkovému vzhľadu ten správny šmrnc, ale s charizmou a se*epílom dokáže robiť zázraky.

Medzi oficiálnymi trendmi v pánskych účesoch v roku 2016 dominuje 5 absolútnych štýlov, ktoré preferujú aj poprední vlasoví štylisti.

10831765_1582586685304008_663254009_nPrečítajte si tiež:
Aktuálne pánske strihy, za ktorými sa otočí každá žena

1. Textúrovaná ofina

Ofina sa v posledných rokoch objavovala v mužských účesoch v rôznych podobách – krátka, dlhá, s jednoduchším alebo zložitejším zostrihom. Trend nosenia ofiny sa stále vracia, v tomto roku sú však jej úpravy omnoho odvážnejšie. Textúrovaná úprava (textúrovaná znamená upravená akoby v pásikoch) je síce trochu náročnejšia, no s dobrými pruduktmi a trochou tréningu sa to dá zvládnuť aj svojpomocne. Takto upravenú ofinu môžete skombinovať napríklad i s ostro oddelenou cestičkou na bokoch hlavy, čím bude účes pôsobiť prepracovanejšie.

2. Pánske mikádo

Mikádo je všeobecne obľúbený pánsky strih, ktorý má mnoho podôb. V posledných rokoch si muži s obľubou nechávali narásť dlhšie vlasy. V tejto sezóne by mali páni zvoliť dĺžku vlasov najviac po plecia, čo dodá účesu omnoho čistejší a úhľadnejší vzhľad. Pri tomto type strihu musia byť konce vlasov zastrihnuté textúrovane, aby účes nevyzeral príliš žensky.

View this post on Instagram

| MHS MEN Researching upcoming #mens hair trends for this year has been a pleasure , and It's all about the #hair we promise 😍 Think Dynamic and versatile – #Groomed for work , and high fashion for play. We predict a big comeback for Military-esque type styles, tight at the back and sides and all short #feels on top . Keep your eyes open for our black and white #babes in the next few days. We are Happy to say the side part is here to stay in its many forms, whilst Loving the return of #Natural #texture , and #length . Say goodbye to the #manbun , because looking down the worldwide runways we predict a shorter more #structured look above the shoulders – and we welcome the man bob. Yes we said it. #Manbob We love #mensgrooming at MHS and we would #love to give you the style that #handsome face of yours deserves. We've got the #fresh #car , #bike and #babe mags, good #coffee and #award #winning #stylists . Avoid the wait book your appointment today , we can spoil you for an hour inc. a spectacular shampoo & head massage or have you looking #sharp and on your way in half of that . Appointments essential 49633353 #menshair #menstyle #menshaircut please note these are not out images , we just like to bring you the latest in style and amazing hair ( and sexy men ) 😊

A post shared by Merewether Hair Studio (@merewetherhairstudio) on

3. Vojenský strih

Tento typ účesu si svoje miesto medzi trendami drží už dlhé roky. Super krátky zostrih je pomerne jednoduchý a nenáročný na úpravu. Pred strihaním však treba myslieť, že tento typ účesu je vhodný pre pánov so štruktúrovanou tvárou. Mužom s guľatou alebo hranatou tvárou tento typ účesu nedodá potrebnú hĺbku celkového vzhľadu. Opatrne treba používať aj stylingové prípravky, k tomuto účesu sa totiž vôbec nehodia.

View this post on Instagram

| MHS MEN Researching upcoming #mens hair trends for this year has been a pleasure , and It's all about the #hair we promise 😍 Think Dynamic and versatile – #Groomed for work , and high fashion for play. We predict a big comeback for Military-esque type styles, tight at the back and sides and all short #feels on top . Keep your eyes open for our black and white #babes in the next few days. We are Happy to say the side part is here to stay in its many forms, whilst Loving the return of #Natural #texture , and #length . Say goodbye to the #manbun , because looking down the worldwide runways we predict a shorter more #structured look above the shoulders – and we welcome the man bob. Yes we said it. #Manbob We love #mensgrooming at MHS and we would #love to give you the style that #handsome face of yours deserves. We've got the #fresh #car , #bike and #babe mags, good #coffee and #award #winning #stylists . Avoid the wait book your appointment today , we can spoil you for an hour inc. a spectacular shampoo & head massage or have you looking #sharp and on your way in half of that . Appointments essential 49633353 #menshair #menstyle #menshaircut please note these are not out images , we just like to bring you the latest in style and amazing hair ( and sexy men ) 😊 #menshair #mensfashion #mensstyle #photooftheday

A post shared by Merewether Hair Studio (@merewetherhairstudio) on

4. Cestička na boku

Cestička na boku je účes inšpirovaný 60. rokmi, ktorý prevládal v uplynulých sezónach a nebude tomu inak ani v tejto. Účes je mimoriadne efektný u tých, ktorí majú husté vlasy. Východiskom pre tento strih sú kratšie vlasy po bokoch a vzadu a dlhšie vlasy na jednej strane. Ak túžite po niečom, povedzme, viac prepracovanom, vyskúšajte mokrý vzhľad, ktorý dosiahnete pomocou kvalitných štylistických prípravkov. Pri ich výbere vám poradí každý dobrý kaderník či kaderníčka.

5. Prirodzená textúra

Tento štýl je vhodný pre mužov túžiacich po jednoduchom a na úpravu nenáročnom účese, ktorý sa dá nosiť každý deň. Vlasy by mali byť ostrihané s ohľadom na ich prirodzené vrstvy, aby sa čo najviac maximalizoval objem a textúra vlasov. Takto dobre ostrihané vlasy si nevyžadujú toľko dodatočnej stylingovej úpravy.

Dlhšie vlasy zapletajte… ak máte odvahu

Neoficiálna trendy úprava dlhších pánskych vlasov sú aj zaplatené chvostíky. Na Instagrame žne tento štýl celkom slušné reakcie. Je to v podstate doplnok k pánskemu dlhšiemu mikádu, keď je potrebné dostať vlasy pod kontrolu, aby nezavadzali. Namiesto klasického stiahnutia do gumky ich jednoducho alebo aj komplikovanejšie zapletiete. Ak by ste nevedeli ako na to, pomôže vám kamarát Youtube, ktorý vám ponúkne hneď niekoľko dobrých návodov.

Videonávod:

Zdroj: Menswearstyle.co.uk | Foto:Instagram