Tieto podivné zákazy vám opäť potvrdia, ako to na tomto svete chodí. Ak začnete vyčnievať z davu, byť proste príliš dobrý, alebo robiť čokoľvek, čo vláda začne vnímať ako matrix-ohrozujúce, dá vám po prstoch a zakáže to. Tieto zákazy sú naozaj dosť pritiahnuté za vlasy, aj keď sú bohužiaľ reálne.V Austrálii sa v po*nografických filmoch nesmú objavovať ženy s malými prsiami. Podľa politikov to vraj podporuje pedofíliu. Za malé prsia sú považované tie s A košíkmi.

zena ticho

V Pakistane sa 15 ročný chlapec rozhodol pomôcť vláde zostaviť zoznam po*no stránok, ktoré by v krajine mali byť zakázané. Spísal tak zoznam 780 tisíc webstránok, ktoré odoslal príslušnej organizácií a stránky naozaj zablokovali.

top 10 divnych zakazov

Kompletnú kostru dinosaura našla prvý krát žena. Najprv takmer zomrela pri zosuve pôdy pri hľadaní a nakoniec ju vyhodili z Londýnskej geologickej spoločnosti, pretože bola pracujúcou ženou. Jej zásluhy na vedeckom objave jej boli plne uznané až 163 rokov po smrti, v roku 2010.

top 10 divnych zakazov

Po viacerých incidentoch v roku 2009 sa Wikipedia rozhodla zakázať Scientologickej cirkvi editovať a akokoľvek upravovať príspevky o vlastnej cirkvi na stránkach Wikipedie.

top 10 divnych zakazov

V Iráne majú muži zakázané, aby nosili na hlave „s diablom spolčené“ účesy, tetovačky, alebo navštevovali solárium. Okrem toho, že takéto podniky majú zakázanú činnosť, aj muži, ktorí by si nechali na hlave spraviť copík, alebo dlhší účes na západný štýl, môžu byť zatknutí a násilne ostrihaní.

top 10 divnych zakazov

Cyklista Graeme Obree, ktorý dvakrát zdolal svetový hodinový rekord, vyvinul cyklistickú pozíciu, ktorá sa však cyklistickej federácií zdala až príliš zvýhodňujúca, a tak mu ju zakázali.

top 10 divnych zakazov

V brazílskom Sao Paolo je úplný zákaz outdoorových reklám a teda aj billboardov. Vedenie mesta vyčlenilo 8 miliónov dolárov na „vyčistenie“ mesta, aby údajne nerozptyľovalo ľudí. Povolené sú ale takéto vymakané umelecké graffiti.

top 10 divných zákazov

V USA organizácia FDA vydala naopak divné povolenie. Dovoľuje sa používanie oxidu uhoľnatého na udržiavanie čerstvého vzhľadu mäsa. Oxid sa naviaže na železo v myoglobíne mäsa a vytvorí jasno červené zafarbenie. Tento spôsob ošetrenia ale nazabráni množeniu baktérií a pokazeniu mäsa. V Európskej Únií, Kanade, alebo Japonsku je také niečo zakázané.

top 10 divnych zakazov

Film Hrozná hnevu natočený podľa knihy bol v Sovietskom zväze v roku 1940 zakázaný Stalinom. Diktátor totiž nechcel, aby sa ľudia dozvedeli, že v Amerike si aj tí chudobní môžu dovoliť kúpiť auto.

top 10 divnych zakazov

V Malajzii úplne zakázali reklamu Toyoty, v ktorej účinkoval Brad Pitt. Vláda sa domnievala, že by mohol urážať Aziatov: „Prečo by sme mali používať v reklame Kaukazskú tvár? Nie sú naši ľudia dostatočne pekní?“

top 10 divnych zakazov

Zdroj: therichest.com Fotoblog.lulalu.com, timesofindia.indiatimes.com, cyclingweekly.co.uk, fastcocreate.com, ceskatelevize.cz, whydontyoutrythis.com, Wikipedia, Youtube, Pinterest, tumbrl.com, puerariamirificashop.com