Chlapi majú radi autá a majú radi aj filmy, a tak drvivá väčšina miluje filmy o štvorkolesových miláčikoch, ktorí sú pre nás častokrát dôležitejší než čokoľvek iné. Toto je výber TOP 10 (väčšinou) starších, no nesmrteľných a klasických filmov s autami v hlavnej úlohe! :)Grindhouse: Auto zabijak

Snímku z roku 2007 režíroval legendárny Quentin Tarantino a hlavným hrdinom filmu je kaskadér – psychopat, ktorý zabíja ženy pri fingovaných nehodách pomocou svojho auta, zabijaka.

Vodič

Akčná dráma rozpráva príbeh vodiča, ktorý spolupracuje so zlodejmi a odváža ich z miesta činu, pričom sa mu zakaždým podarí uniknúť pred políciou. Raz ho však predsa len policajti dobehnú a dostane na výber – buď pôjde do väzenia, alebo bude oslobodený, ak pomôže policajtom chytiť zlodejov, ktorým predtým robil šoféra.

Poliš a bandita

Film z roku 1977 v hlavnej úlohe s Burtom Reynoldsom začína tým, že bandita pomáha prepašovať pivo zo štátu Texas do Georgie, pričom ide v čiernom Pontiacu pred kamiónom a sleduje, kde sú policajti. Cestou späť však bandita vezme stopárku, ktorá utiekla zo svadby a uniká pred svojím ženíchom a jeho otcom, šerifom v Texase.

Speed Racer

Akčná športová komédia z roku 2008 o nebezpečných automobilových pretekoch. O scenár a réžiu sa postaralo súrodenecké duo Wachowski, ktoré má na svedomí aj legendárny Matrix.

Lúpež po taliansky 1969

Taliansko-britský film z roku 1969 rozpráva príbeh londýnskeho frajera Charlieho Crackera, ktorý sa rozhodne ukradnúť štyri milióny v talianskom Turíne. Do jeho plánu sa však zapojí aj talianska mafia a o napätie už do konca filmu nebude núdza.

Francúzska spojka

Francúzska spojka bola v 60. rokoch minulého storočia sieť, ktorou sa pašoval heroín z Turecka cez Francúzsko do USA. Podkladom pre túto akčnú drámu z roku 1971 bola kniha Robina Moorea s rovnomenným názvom.

Nebezpečná rýchlosť

V hlavných úlohách akčného thrilleru z roku 1994 sa objavili Keanu Reeves, Sandra Buloock či Jeff Daniels. Vydierač nainštaluje bombu do autobusu a oznámi to mladému policajtovi (Reeves), ale pritom mu nezabudne dodať, že bomba vybuchne v momente, ak autobus spomalí pod 100 km/h…

Duel

Snímka z roku 1971 bola natočená pod režisérskou taktovkou Stevena Spielberga. Strhujúci príbeh sa začína tým, že obchodníka Manna začne na ceste vytláčať cisterna so záhadným šoférom. Spielberg natočil tento film údajne za dva týždne!

Bullittov prípad

Legendárnejšia ako samotný film je naháňačka kultových áut Dodge Charger a Ford Mustang. V hlavnej úlohe tohto filmu sa objavila nesmrteľná legenda filmového plátna a taktiež automobilového sveta Steve McQueen.

Foto: Fanpop.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D