Meno Adolf Hitler doteraz evokuje zimomriavky a hrozivé spomienky na Holokaust. A napriek tomu, že vďaka dejepisu a rôznym historickým filmom o ňom asi viete už dosť, o týchto desiatich veciach ste asi netušili!

Takmer každý pozná meno Adolf Hitler a vie, že to bol nacistický diktátor, kvôli ktorému zomrelo šesť miliónov Židov. Práve kvôli hrôzam, ktoré spôsobil, ide o jedného z najviac zdokumentovaných mužov v histórii. Napriek tomu existuje zopár vecí, ktoré ste o ňom asi netušili.

Top 10 faktov, ktoré ste o Hitlerovi nevedeli

1. Hitlera neprijali do umeleckej školy

Hitler miloval umenie a sám sa považoval za umelca. Práve preto sa hlásil do odbornej školy, a to nie raz, ale dokonca dvakrát. Lenže v oboch prípadoch ho odmietli a druhýkrát to bolo tak zlé, že mu nedovolili ani len sedieť v skúšajúcej miestnosti.

2. Hitler miloval nemeckých umelcov

Adolf Hitler doslova miloval nemeckých umelcov – medzi nimi Albrechta Durera, Lucasa Cranacha či Johannesa Vermeera.

3. Svoje prejavy si trénoval

Vodca ako Hitler musel mať a aj mal veľa prejavov. Vedeli ste však, že si ich trénoval tak, že sa počas nich fotil? Nuž, žeby už on začal trend selfies?

4. Utrácal neskutočné množstvo peňazí

Napriek tomu, že sa snažil prezentovať ako muž ludu, utrácal neskutočné peniaze na autá, oblečenie či šampanské. Zabúdal však platiť dane.

5. Hitler a jeho fúzy

Tušili ste, že Hitler si mal dať odstrániť svoje povestné fúzy? Bolo to preto, aby jeho tvár lepšie sedela do plynovej masky. Ani to však nepomohlo, lebo v roku 1918 bol kvôli plynu dočasne oslepený.

6. Miloval Disney

Aj keď sa Disney považuje skôr za záležitosť pre deti, Hitler miloval všetky tie špeciálne efekty, ktoré sa v Disney filmoch nachádzali a pozeral ich dokola najmä počas vojny.

7. Posadnutý operou

Hitler bol doslova posadnutý operou, a to tak veľmi, že kvôli nej utekal zo školy, len aby videl najnovšie predstavenie…

8. Hovoriace psy?

Podľa Dr. Jana Bodesona mal Hitler vzdelané psy, s ktorými komunikoval (cez štekanie, rôzne povely a pohyby chvostom). Jedného dokonca vycvičil tak, aby štekal „Mein Fuhrer!“ (môj vodca, pozn. red.). Tieto psy mu mali pomôcť vyhrať vojnu.

9. Hitler bol vegetarián

Všetky blogerky a influencerky teraz asi padnú na zadok. Hitler bol vegetarián! A to nie je všetko. Bol tak paranoidný, že mal ochutnávačov jedla, ktorí museli všetko, čo jedol, najskôr vyskúšať, aby sa prípadne vyhol otrave.

10. Jeho obľúbený herec žil do roku 2011

Hitlerov obľúbený herec bol Johannes Heesters. Ten sa dožil obdivuhodných 108 rokov a zomrel v roku 2011.

Zdroj: History.co.uk | Foto: YouTube