V posledný deň prestupového obdobia v NHL sa diali veľké veci. Dres menilo niekoľko známych mien a slovenského fanúšika najviac zaujala výmena krídelníka Tomáša Tatara.Tomáš Tatar, ktorý bol draftovaný Detroitom Red Wings v druhom kole z celkového 60. miesta, neprežíva ideálnu sezónu (16+12 v 62 zápasoch). Rovnako sa trápi aj Detroit, ktorý zrejme už druhý rok po sebe nepostúpi do vyraďovacej fázy. V “Hockeytowne” však už s najväčšou pravdepodobnosťou myslia na prestavbu tímu a slovenského hokejistu tak vymenili do Vegas Golden Knights.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Nováčik z mesta hazardných hier, ktorý udivuje celú NHL a momentálne je jedným z najlepších tímov NHL, opačným smerom do Detroitu na oplátku poslal tri výbery draftu. Konkrétne prvokolový výber v nadchádzajúcom drafte, výber v druhom kole draftu 2019 a výber v treťom kole draftu 2021.

Pre 27-ročného odchovanca dubnického hokeja môže byť trejd tým najlepším impulzom, ako nakopnúť bodovo slabší ročník. Pre slovenského fanúšika to ale znamená, že šanca na predstavenie sa Tomáša Tatara na Majstrovstvách sveta v Dánsku sa výrazne znížila. Vegas Golden Knights sú v hre o Prezidentovu trofej pre víťaza základnej časti a ak budú vo fantastických výkonoch pokračovať aj naďalej, v play-off môžu ísť rozhodne ďaleko.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj: Nhl.com | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).