Po zápase Slovenska s Veľkou Britániou sme boli svedkami mnohých zaujímavých vyjadrení. Najviac kontroverzným bolo to z úst Libora Hudáčka, ktoré dostalo aj hokejového odborníka Borisa Valábika. Hudáček sa však po jeho náklade snažil celú situáciu obrátiť na srandu! 

Libor Hudáček po zápase proti Veľkej Británii, ktorý sme vyhrali pohodlne 7:1 pre SME povedal, že tréner Craig Ramsay bol nervózny z toho, že si hráči na ľade robili, čo chceli. 28-ročný krídelník si to však obhajoval tým, že sme Slováci a predvedenou hrou naši hokejisti aspoň potešili divákov.

Bývalý obranca a v súčasnosti hokejový odborník Boris Valábik však tieto slová o neplnení taktických pokynov trénera v štúdiu RTVS totálne odsúdil a podčiarkol vyjadrením, že Libora Hudáčka by z tímu po tomto vyradil a pod ním by si už nezahral: „Povedzte mi meno jediného trénera, ktorý by toleroval, že jeho hráč doslova prizná, že nebude plniť pokyny trénera kvôli takejto zvláštnej výhovorke. U mňa by tento hráč dohral.“ 

Boris Valábik o Hudáčkovi

https://www.facebook.com/sport.rtvs/videos/2297626230460464/

Libor Hudáček však následne potom prostredníctvom tlačovej správy SZĽH povedal, že tieto slová myslel inak, ako si to novinári v skutočnosti vysvetlili: „Určite som tým nechcel naznačiť, že odmietame hrať systém, ktorý trénerský tím pod vedením Ramsayho zaviedol alebo že si robíme na ľade, čo sa nám zachce. Chcel som len vtipne poznamenať na účet slovenských hokejistov, že pri určitom vedení v zápase sa začneme baviť a nedodržiavať pokyny trénera.“ 

Slovenský reprezentant na záver ešte dodal, že s takouto hrou nemôžu byť spokojní ani samotní hráči a proti ťažším súperom sa to neskôr môže tímu vypomstiť. Na domácich MS v hokeji prišli možno aj kvôli tomu slovenskí hokejisti o postup do štvrťfinále. V zápasoch proti Kanade (5:6) a Nemecku (2:3) totiž stratili body doslova v posledných sekundách a aj z toho dôvodu sa už šiestykrát v rade do play-off šampionátu nepozrú.

Libor Hudáček

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto|Video: Instagram/LiborHudáček, Facebook/Šport v RTVS