Slovenskému futbalu sa v posledných rokoch darí, aspoň čo sa týka počtu hráčov v najkvalitnejších ligách sveta. Premier League je síce stále pre našich reprezentantov pomerne neznámou destináciou, no pre brankárov by sa mohla stať zasľúbenou zemou! 

Prvým slovenským brankárom v anglickej Premier League bol pred pár rokmi Ján Mucha. So všetkou úctou však môžeme povedať, že väčšiu dieru tam urobil až Martin Dúbravka, ktorý aktuálne pôsobí v tíme Newcastle United ako brankár č.1. Aj keď sa pri jeho mene v poslednom období spomína prestup do turínskeho Juventusu FC, tieto správy zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené.

Ďalším našim brankárom, ktorý by mohol v Anglicku Dúbravkovi sekundovať, je 21-ročný talent Marek Rodák. Ten je momentálne na hosťovaní v druhej lige v tíme Rotherham United. To by sa však mohlo veľmi rýchlo zmeniť, keďže sa hovorí o tom, že nový tréner FC Fulham Claudio Ranieri by si ho vzhľadom na neuspokojivé výsledky tímu chcel stiahnuť naspäť. Fulham je totiž momentálne v tabuľke Premier League posledný a ak sa chce zachrániť, tak sú zmeny v kádri nutnosťou.

Marek Rodák najlepšie momenty

Zdroj: Rotherhamadvertiser.co.uk | Foto|Video: Twitter, YouTube