Zbohom papierové nálepky, nastal čas na modernizáciu a kontrolný systém, ktorý len tak ľahko neprekabátite. Reč je o elektronických diaľničných známkach. Svoju úlohu začali nekompromisne plniť 1. februára 2016.Ak ste to predtým občas riskli a na spoplatnenú cestu si vyšli bez platnej diaľničnej známky, teraz to už radšej nerobte. Elektronický systém totiž zaznamená každé vozidlo bez zaplatenej známky, odfotí si evidenčné číslo a pošle vám mastnú pokutu, ktorá predstavuje až 300 Eur! Aj vám sa z tej sumy práve zakrútila hlava? Veru, nie je to žiadna pozitívna informácia hlavne pre tých, ktorí sa už za ten krátky čas nechali dobrovoľne vyfotografovať.

Koľkých nešťastlivcov majú v hrsti?

Národná diaľničná spoločnosť zaznamenala počas prvých piatich dní 7 483 vodičov. Tí môžu v schránkach očakávať pekný „darček“. Pokuty sa budú zasielať do dvoch rokov od nasnímania účastníka cestnej premávky, ktorý si vyšiel na spoplatnenú cestu bez platnej diaľničnej známky. Ak ste počas dňa využili viac platených úsekov, nemusíte sa báť, že vám pokuta narastie do astronomických výšok. Systém je totiž ošetrený tak, že v rámci jedného dňa sa vám naúčtuje iba jedna pokuta.

Ešte ju nemáte?

Najvyšší čas zabezpečiť si ju! Ak ste boli doteraz zvyknutý na využívanie spoplatnených rýchlostných ciest, so zakúpením nálepky určite dlho neváhajte a neriskujte tak vysokú pokutu, ktorá by vás v opačnom prípadne rozhodne neobišla. E-známky si môžete kúpiť v kamenných predajniach (väčšinou sa jedná o čerpacie stanice), v samoobslužných automatoch na hraniciach a tiež pohodlne cez internet na stránke www.eznamka.sk.

Zdroj: eznamka.sk, etrend.sk | Foto: pixabay.com