Poznáte to, niečo vám hovorí, že by ste asi mali ísť na STK, no nie ste si vôbec istí, kedy presne vám končí a či už náhodou aj neskončila. Ako to rýchlo zistiť? Vyskúšajte toto!

Ak sa chcete vyhnúť pokute, mali by ste si dať pozor na vypršanie vašej STK. Je pravda, že vám príde 60 dní pred jej koncom upozornenie (ak ste sa zaregistrovali na webe jednotného informačného systému v cestnej doprave!), no ani to niekedy nemusí byť nápomocné, keďže mnoho vodičov má problém dostať sa na samotnú kontrolu. Ministerstvo sa teda rozhodlo konať. Od mája je v platnosti nový zákon, ktorý sa týka technickej a emisnej kontroly.

V praxi to znamená, že sú na staniciach technickej kontroly kamerové systémy a do platnosti sa dostali viaceré opatrenia pre lepšie vykonávanie spomenutých kontrol. Ministerstvo si však uvedomuje, že často je problém i vo vodičoch. Tí nevedia, kedy presne im STK končí a keď to zistia, snažia sa rýchlo dostať na kontrolu, no pracovníci sú príliš vyťažení, aby ich vybavili…

Tento kolotoč potom často vedie práve k tomu, že autá nemajú platné STK-čky a majitelia áut dostávajú pokuty. Práve preto si viete odteraz pozrieť platnosť vašej STK online. Stačí vám iba ŠPZ vozidla a šikovný systém vám vyhodí, kedy bola posledná kontrola a kedy by mala byť tá najbližšia.

Overiť vašu STK si môžete –TU–

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Pexels.com