Po tom, ako sme sa dozvedeli správu, že reprezentácia Slovenska sa na Svetovom pohári neobjaví, sme s napätím očakávali, koľko Slovákov sa do zmiešaného tímu Európy dostane. Generálny manažér Miroslav Šatan na tlačovej konferencii oznámil prvých 16 mien z 23-člennej nominácie.V tíme má zastúpenie zatiaľ 7 krajín a tou najčastejšie sa vyskytujúcou je práve Slovensko (5). Ďalej s počtom hráčov 4 nasleduje Dánsko. Dvoch hráčov poskytlo Nemecko spolu so Švajčiarskom a Slovinsko, Nórsko a Rakúsko bude mať na Svetovom pohári po jednom zástupcovi. Šatan zatiaľ nominoval dvoch brankárov, päť obrancov a deväť útočníkov. Zvyšných 7 hráčov musí byť nominovaných do 1. júna.

Pre tím Európy je charakteristický vysoký vek hráčov. Najskúsenejším mužom v zostave je 38-ročný Zdeno Chára, ktorého v obrane doplní spoluhráč z Bostonu Denis Seidenberg (34). Ďalšími veteránmi do partie sú švajčiarsky obranca Mark Streit (38) a hviezda Chicaga Blackhawks Marián Hossa (37). Naopak najmladším korčuliarom je stále len 20-ročný nemecký supertalent Leon Draisaitl.

Dresy, v ktorých bude hrať tím Európy

Sila tímu: Silný útok. Každý z deviatich útočníkov má na svojom konte aspoň 13 gólov a 30 bodov v prebiehajúcej sezóne. Výnimkou je zranený Marián Hossa, ktorý má 10 gólov a 28 bodov, no v jeho prospech hovorí univerzálnosť a 1084 bodov v 1226 zápasoch NHL.

Slabina tímu: Nedostatok chémie. Aj keď sa v tomto tíme nachádza veľa spoluhráčov a mnoho z nich má skúsenosti s hrou s krajanmi v národnom tíme, tento tím nemá jednotnú identitu alebo herný štýl. Tieto negatíva budú musieť dohnať na spoločných tréningoch počas krátkeho sústredenia.

Najväčšie prekvapenie: Počiatočná nominácia dopadla podľa očakávaní a so 16 zverejnenými menami sa počítalo.

Najväčšie opomenutie: Marián Gáborík. Slovenský útočník je momentálne zranený a jeho návrat do dresu LA Kings je pravdepodobný až začiatkom play-off. Možno chcel byť manažérsky tím opatrný a čaká na zdravotný stav Gáboríka do 1. júna. Ak bude Marián zdravý, pravdepodobne ho dodatočne nominujú.

Súpiska

Frederik Andersen, Anaheim Ducks (Dánsko), B
Jaroslav Halák, New York Islanders (Slovensko), B
Zdeno Chára, Boston Bruins (Slovensko), O
Roman Josi, Nashville Predators (Švajčiarsko), O
Dennis Seidenberg, Boston Bruins (Nemecko), O
Andrej Sekera, Edmonton Oilers (Slovensko), O
Mark Streit, Philadelphia Flyers (Švajčiarsko), O
Mikkel Boedker, Colorado Avalanche (Dánsko), Ú
Leon Draisaitl, Edmonton Oilers (Nemecko), Ú
Jannik Hansen, Vancouver Canucks (Dánsko), Ú
Marián Hossa, Chicago Blackhawks (Slovensko), Ú
Anze Kopitar, Los Angeles Kings (Slovinsko), Ú
Frans Nielsen, New York Islanders (Dánsko), Ú
Tomáš Tatar, Detroit Red Wings (Slovensko), Ú
Thomas Vanek, Minnesota Wild (Rakúsko), Ú
Mats Zuccarello, New York Rangers (Nórsko), Ú

Zdroj: nhl.com, twitter.com | Foto: hokejonline.sk, nhl.sk