Na známom zahraničnom portáli Bright Side sa pred časom objavil článok, v ktorom boli opisované povahové vlastnosti, podľa ktorých si dokážete odpovedať na otázku, akou ste vlastne osobnosťou. Pokiaľ spĺňate nasledujúce “podmienky”, gratulujeme vám, pretože ste pravdepodobne mentálne silný, úspešný a vyrovnaný človek, ktorý je spokojný so svojím životom. :) Viete udržať emócie a logické myslenie v rovnováhe

clipboard07

Nenechať sa rozhodiť návalom emócií by malo byť cieľom každého chlapa. Mužom je od prírody dané, že sú hlavou rodiny a tá by nemala klesať na duchu pri prvom probléme, ale ani lietať v oblakoch, či zaspať na vavrínoch, keď sa niečo podarí.

Nemáte problém prispôsobiť sa zmenám

Zmena je pravidelnou súčasťou života. Je to niečo, čo dáva životu “gule”, “šťavu” alebo ak chcete, nový rozmer. Život je príliš krátky na to, aby ste ho strávili v jednom meste, v jednej práci, s jediným autom alebo s jedinou ženou.

Trávite svoj čas produktívne

The Simpsons homer simpson television season 3 lazy

Gauč, pivko a telka rozhodne majú niečo do seba a tak nejak to k chlapskému životu patrí. Netreba to však s pohodlnosťou preháňať a relax by mal mať len toľko priestoru, koľko človek strávi aj prácou na sebe a na svojich cieľoch, či snoch.

Učíte sa zo svojich chýb

Tie najlepšie výsledky vznikajú po tých najväčších omyloch a pádoch. Ja osobne vždy keď zlyhám, spomeniem si na športovcov, ktorí zahodia superšancu, nedajú penaltu alebo pustia lacný gól. Musí ich to zvnútra zožierať, ale neutečú pred tým domov a ďalej pokračujú v hre alebo v ďalšom zápase. A to ich zlyhania častokrát vidí niekoľko tisícok ľudí, ak nie viac!

Čelíte svojmu strachu

clipboard02

Odvaha neznamená nemať strach, ale mať strach a predsa do toho ísť. K tomu viac slov netreba. Silní ľudia prekonávajú strach a po vykonaní toho, čoho sa báli, sú ešte silnejší a spokojnejší ako predtým.

Viete udržať rovnováhu medzi tým, kým ste a tým, kým by ste chceli byť

Akceptovať samého seba so svojimi pozitívami aj negatívami je častokrát prvoradým cieľom k úspechu. Silní ľudia sú si vedomí toho, kým sú, ale nikdy neprestanú pracovať na tom, kým by chceli byť.

Doprajete iným ľuďom úspech

clipboard08

Pred nedávnom som v rozhovore so svojím obľúbeným hudobníkom počul veľmi múdru vetu: ,,Našim poslaním na tomto svete nie je brať niekomu jeho šťastie.” Plne sa stotožňujem s týmto názorom. Silní a úspešní ľudia nezávidia ostatným úspech, ale slávia ho spolu s nimi.

Rozhodujete sa podľa svojich vlastných hodnôt

Silní ľudia neprenechávajú chod svojho života niekomu inému. Je to váš život, vaše priority a vaše hodnoty, na základe ktorých robíte dôležité i menej dôležité rozhodnutia. Silní ľudia sa poradia so svojimi najbližšími, ale rozhodujú sa vždy na základe svojich vlastných názorov.

Chcete sa zlepšovať, ale nečakáte pritom uznanie od iných

U silných ľudí je prirodzenou vlastnosťou, že sa chcú deň čo deň zlepšovať v tom, čo robia a čo ich napĺňa. Nerobia to však kvôli nikomu inému, ale jedine a výhradne kvôli sebe. Preto neočakávajú uznanie od iných.

Žijete autentický život

Hovorí sa, že podvádzať svojho partnera neznamená len spávať s niekým iným, ale taktiež klamať alebo zatajovať mu, kto naozaj sme. Toto pravidlo sa dá uplatniť na všetky vzťahy, a preto sú silní ľudia vždy úprimní a to najmä sami k sebe.

Ceníte si to, kým ste a nie to, čo ste dosiahli

Silní ľudia neuvažujú len nad dosiahnutím svojho cieľa. Chcú byť hrdí na to, akým človekom sa stali a až v druhom rade sa pozerajú na to, čo vo svojom živote dosiahli.

Viete, že najdôležitejšie výhry neprichádzajú hneď

Už naše staré mamy hovorievali, že trpezlivosť ruže prináša. Hoci žijeme v dobe, kedy najmä mladí ľudia chcú mať všetko a hneď, tí silní vedia, že všetko má svoj čas a na niektoré veci sa jednoducho oplatí počkať. Samozrejme, svojim snom musíte ísť oproti, samotné čakanie nestačí.

Vnímate problémy ako výzvu

clipboard03

Život je o neustálom riešení problémov. Silní ľudia pred problémami neutekajú, ale naopak čelia im a hľadajú spôsoby, ako ich vyriešiť. Niekedy nie je na škodu spýtať sa samého seba, či má človek na svojom konte viac činov alebo výhovoriek.

Pociťujete vďačnosť za to, čo máte

Veľa ľudí sa zvykne zamotať v kolobehu závisti a tak namiesto svojho života venujú pozornosť životu niekoho iného. Zabúdajú si pritom vážiť to, čo majú len preto, lebo sused má niečo lepšie, väčšie, drahšie, či modernejšie. Silní ľudia však toto nerobia a vedia, že človek, ktorý sa ráno zobudí a môže robiť, to na čo má chuť a byť s ľuďmi, ktorých má rád, má veľa dôvodov na cítenie vďačnosti.

Preberáte zodpovednosť za svoje činy

Silní ľudia vedia, že najrýchlejšou cestou ako neuspieť, je hádzať vinu za svoje neúspechy na niekoho iného. Silní ľudia to nerobia a preberajú plnú zodpovednosť za svoje činy. Tie dobré aj tie nesprávne.

Robíte to, čo viete, čo vás baví a robíte to najlepšie ako viete

Život je prikrátky na to, aby sme trávili dlhodobo čas niečím, čo nás nenapĺňa alebo nebaví. Silní a úspešní ľudia si vážia svoj čas a preto sa zameriavajú na príjemné veci, čo im robia radosť. To, čím sa živia, je častokrát ich najväčšou vášňou, ktorú robia naplno a snažia sa v nej zdokonaľovať.

Neprestávate sa učiť nové veci

clipboard09

Silní ľudia vedia, že učenie sa nových vecí je niečo, čo človeka neustále posúva dopredu a dodáva mu to nové obzory a nový pohľad na život. Pokiaľ robíte to, čo vás baví a napĺňa, ochota učiť sa a zlešpovať sa je prirodzenou súčasťou vášho života.

Keď zlyháte, oprášite sa a skúsite to znovu

Pre silných ľudí zlyhanie nie je koniec, ale začiatok. Cesta za veľkým úspechom nie je šprint, ale maratón plný zlyhaní a silní ľudia to vedia.

Myslíte pozitívne

Nie je dobré mať hlavu v oblakoch a nepripúšťať si žiadne zlyhanie, ale je dôležité myslieť pozitívne. Silní ľudia sa neboja zlyhania, či neúspechu, ale vedia, že je to len potrebná súčasť budúceho úspechu. Pozitívne myslenie spôsobuje pozitívne myšlienky, pozitívne myšlienky vedú k pozitívnym činom a z pozitívnych činov vznikajú tie najväčšie životné úspechy a radosti. :)

,,Jediný rozdiel medzi víťazom a porazeným je ten, že víťaz sa nikdy nevzdal!”

Zdroj: Brightside.me | Foto: Brightside.me, Depositphotos.com, Giphy.com, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D