Možno patríte k ľuďom, ktorí týždenne odbúšia hodiny v posilke, respektíve sa s cvičením chystáte začať. Skúsenejší vedia, že začiatky bývajú poriadne náročné a ak nevidíte vytúžený progres, často dochádza k strate motivácie.

Väčšina z tých, ktorí navštevujú posilňovňu alebo pracujú na vysnívanej postave, má svoj fitness vzor. Medzi najobľúbenejšie postavy bodybuildingu jednoznačne patrí aj Dwayne „The Rock“ Johnson. Hoci tento holywoodsky herec nie je profi kulturistom, jeho vypracované svaly sú dostatočnou inšpiráciou. Čo však stojí za úspechom tohto bývalého wrestlera? Hejteri budú tvrdiť, že genetika. Samozrejme, aj tá v jeho prípade zohráva rolu, no bez nespočetných hodín driny v posilke by progres nedosiahol.

Nemenej dôležitou, ba ešte dôležitejšou zložkou pri formovaní postavy je strava. Na celodennom príjme koláčov, čokolády a sladených nápojov ešte nikto formu neurobil. Treba však „nezdravé“ pokrmy vyradiť z jedálnička úplne? The Rock v tom má jasno – NIE! Raz za čas zrejme ani ten najkalorickejší koláč neuškodí. Hoci je diéta Dwayna Johnsona prísna, miluje „cheat day“. Keďže si ho dopraje raz za týždeň vždy v nedeľu, prirovnáva ho k chodeniu do kostola. A prebieha to naozaj v netradičnom čase, konkrétne vždy okolo polnoci, keď už jeho manželka aj deti spia.

„Otvorím svoj počítač a sadnem si zaň. Musím však počkať, kým všetci zaspia. Uložím svoje deti spať. Všetci musia spať, moja manželka Lauren, všetci. A potom o polnoci prichádza môj čas, kedy mám cheat day. Som ako troll,“ opisuje so smiechom svoj rituál The Rock. Keďže sa svojím cheat jedlom rád pochváli na sociálnych sieťach, jeho fanúšikovia sú  svedkami toho, ako si The Rock pravidelne dá 5 misiek sushi, dva 250 gramové hamburgery s hranolkami, dvojitú tequilu, cookies veľké ako detská hlava plnené arašidovým maslom, rebierko či dva taniere plné koláčov.

Podľa 47-ročného herca si raz za čas musíte dopriať to, čo máte radi: „Ak nemáte cheat day, akoby ste ani nejedli! Nepodvádzajte sami seba, odmeňte sa a užívajte si svoje cheat jedlo, priatelia.“ I keď The Rock cvičí viac než 99 % populácie, mnoho odborníkov v oblasti výživy a fitness trénerov sa zhoduje, že u priemernej osoby môže takéto plánované porušenie životosprávy, resp. cheat day pomôcť nakopnúť telo po fyzickej, no najmä po psychickej stránke. Musí sa však robiť počas diéty plánovite a opatrne. Ak sa teda chcete dopracovať k vysnívanej postave, pamätajte na to, že v prvom rade musí byť spokojná vaša myseľ, a potom bude aj telo.

The Rock a jeho cheat jedlá

Zdroj: Menshealth.com | Foto: Instagram.com/Therock, Twitter