Kerky (alebo ak chcete tetovania) sa stali symbolom pre „horných desaťtisíc.“ Kožu odsúdených vystriedala koža úspešných futbalistov, hercov, spevákov či ostatných umelcov. Alebo ľudí, ktorí na to majú. Tatérov spoza mreží zas nahradili umelci s vlastnými ateliérmi. Tým najlepším umelcom u nás je Tomáš Grbavič. Známy ako Tome Tattoo.

 

Od komára k majstrovským dielam

Rodák z Trnavy čarbal na všetko možné už od detstva. Jeho prvým plátnom sa stalo telo jedného z kamarátov a prvým dielkom  obyčajný komár. Dnes Tome žije v Bratislave, z postele to má „do práce“ len pár krokov. A to doslova. Byt, v ktorom  žije, je zároveň jeho ateliérom.

Vyzná sa v móde aj v trendoch. Kým koncom milénia ľudia vsádzali na rôzne ornamenty, dnes sú v kurze farby. A je skutočne jedno, čo si dáte vytetovať. Môže to byť aj hydraulické kladivo, len nech je farebné. Vždy je ochotný prispôsobiť sa náladám a požiadavkám zákazníkov, no ak si myslí, že Silvia Šuvadová nie je tým správnym  motívom, otvorene vám to povie.

Dvere do sveta módy mu otvorila aj súčasná partnerka, modelka Silvia Križanová, s ktorou pracuje na vlastnej značke oblečenia.

Desatoro

Ak si predchádzajúce riadky prečítala aj vaša frajerka a už máte za sebou tri scény kvôli tomu, že stále nemáte jej meno vytetované na čele, dajte jej prečítať aj tie nasledujúce. Tu je Desatoro pre Tomeho a jeho pravdivé odpovede:

  1. Tetovanie na prirodzení?  NIE
  2. Meno súčasnej frajerky?  NIE
  3. Tetovať dátumy rímskymi číslicami.? ÁNO
  4. Ázijské motívy á la kurča kung pao? SAMOSTATNE NIE
  5. Tetované obočie?  NIE
  6. Väzenské tetovanie? ÁNO
  7. Fotografie domácich miláčikov? ÁNO
  8. Tetovať na kožu manažérov, riaditeľov, ministrov… ? ÁNO
  9. Odstraňovanie tetovania laserom. ? ÁNO
  10. Podobizeň Justina Biebera? ÁNO!!!

Pozor! Bod 10 je žart! In sú One Direction!

10801482_774874845912252_3770020110450898929_n tome 1 tome 2

Autor: Adam Bačkor

Foto: Facebook (Tome Tatoo)