Banská Bystrica je pomerne veľké mesto, konkrétne šieste najväčšie na Slovensku s 80 tisíc obyvateľmi. Do kariet o „úspešné“ mesto s nočným životom mu hrá aj fakt, že je tu veľké množstvo študentov, čo by v prípade školského roka mohlo napovedať, že nočný život tam bude fičať aj cez týždeň.Spomíname to práve preto, že sme sa vybrali otestovať nočný život práve v „neprajný deň“, vo štvrtok, čo však do našich kariet veľmi nehralo – bolo to ešte cez leto, a teda cez obdobie prázdnin. Pre naše ospravedlnenie, nebol to nejaký zámer, jednoducho sme tam vtedy mali nejaké povinnosti a potrebovali by sme v Bystrici prespať. Ubytovali sme sa v sympatickom penzióniku s názvom Expo na ulici Jána Bottu s privátnym parkovaním, čo nás stálo 30 € / osobu / noc.

IMG_8838

Kam neísť v Banskej Bystrici

Doobeda sme boli na menšej prehliadke mesta a nakoľko bolo dosť teplo a čakali sme na človeka, s ktorým sme sa mali stretnúť, sadli sme si na citronádu v reštaurácii Piaza Fiume na ulici Janka Kráľa 2, kde sme sa stretli s nie práve najpríjemnejšou obsluhou, ktorá si na nás chcela zrejme vyliať zlosť. Problém bol v tom, že citronáda stála iba 20 centov (WTF???) a naša najmenšia bankovka bola 10 Eur.

Kam sa najesť v Banskej Bystrici

Bez pokazenej nálady napriek veľkej snahe obsluhujúcej čašníčky sme sa vybrali na obed do reštaurácie Barumka na Partizánskej ceste 114, kde sme sa naozaj do sýtosti najedli a zapili to veľmi dobre načapovaným a chutným plzeňským pivkom. Karma Banskej Bystrice bola opäť v rovnováhe! :-)

IMG_8843

Kam na dobrú kávu v Banskej Bystrici

Po poobedňajšom ničím nerušenom šlofíku sme sa podvečer vybrali na námestie, aby sme si dali dobrú kávičku. Zastavili sme sa naozaj v prvej kaviarni, ktorá nám „brnkla do nosa“ a ako sa neskôr ukázalo, bola to veľmi dobrá voľba – odporúčame Leroy Bar & Café na Námestí SNP 14. Z ponuky káv nám bol podľa našej chuti odporúčaný konkrétny druh bez toho, aby sme museli vedieť odrodu či čeľaď. Takto to máme radi – keď sa nemusíme starať ani o… viete čo ;-).

Kam na dobrú whisky v Banskej Bystrici

Čo bolo ešte príjemnejšie, v kaviarni mali v ponuke náš obľúbený Johnnie Walker v black edícii, ktorému sme nevedeli odolať. Whisky nám priniesli v naozaj pravom whiskovom pohári pre fajnšmekrov, samozrejme, žiaden ľad a k tomu pohár chutnej vody. Takto si predstavujeme podávanie whisky! Nakoniec sme to zapili malým čapovaným pivkom značky Leffe a tiež jednou citronádou. Veľmi príjemné prostredie kaviarne v kombinácii s príjemnou mladou obsluhou pozostávajúcou z troch naozaj veľmi sympatických čašníčok (z ktorých sme sa stále nevedeli rozhodnúť, ktorá je najkrajšia) v nás urobilo nadštandardný dojem.

2015-07-30 22.18.23

Kam neísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Posilnení dobrou kávičkou, whisky a pivkom sme sa vybrali na odporúčanie nemenovanej kolegyne (pozdravujeme Slávku), ktorá je rodáčka z Banskej Bystrice, na diskotéku z názvom Kapitol. Diskotéku sme však našli zavretú napriek informácii na Facebooku, že nás každý utorok, stredu a vo štvrtok pozývajú na disko párty. Vedľajšia herňa s názvom Bluff síce vo svojich podzemných priestoroch nenápadne skrývala pomerne veľa hostí, no prevažne mužov hrajúcich poker, čo určite nebol náš cieľ cesty ;-).

Nočný bar v Banskej Bystrici

Za rohom smerom na námestie išla hlasná hudba z nejakého podniku, ktorý sa nachádzal v úzkom dvore, resp. po zídení schodov do suterénu. Pozostával z podlhovastého priestoru a bolo to niečo ako nočný bar. Sedelo tam však spolu asi iba 6 – 8 ľudí, z ktorých nám jedna ochotná slečna poradila, aby sme skúsili podnik s názvom Ponorka.

Kam ísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Vydali sme sa teda na odporúčanie asi 10 minút pešo. Vo vnútri „Ponorky“ však bolo asi cca 10 ľudí, prevažne chlapcov a obsluhovali dve čašníčky. Nechceme povedať, že neboli sympatické – to nie, ale tie z kaviarne boli rozhodne krajšie. Aj keď bola asi iba jedna hodina v noci a sem-tam prišli z uzavierajúcich kaviarní nejakí noví ľudia, rozhodli sme sa to definitívne vzdať.

Ponorka music bar
Ponorka music bar

Kde sa v noci v Baskej Bystrici najesť?

Po ceste sme ešte našli, podľa miestnych jedno z dvoch zariadení, kde je možné sa v noci najesť, a to konkrétne pizzeriu na užšej strane námestia (naľavo, ak pôjdete smerom von z námestia), ktorá bola otvorená do 02.00, v piatok a sobotu je potom do piatej hodiny rannej. To druhé miesto bola práve už navštívená herňa Bluff, kde vraj robili nejaké (zrejme instantné) panini.

Kam určite ísť na diskotéku v Banskej Bystrici

Na záver by sme iba dodali, že v meste Banská Bystrica sa, samozrejme, nachádza jedna z najväčších diskoték Ministry of Fun, ktorá bola ale v tento deň zatvorená, takže napriek tomu, že by sme ju radi po dlhšej dobe opäť navštívili, urobíme tak veľmi radi pri ďalšej návšteve tohto krásneho stredoslovenského srdca nášho milého Slovenska.