Súčasných vodičov možno rozdeliť do dvoch táborov. Klasici, ktorí nedajú dopustiť na staré dobré spaľovacie motory, a nadšenci moderných technológií, ktorí by dali život za elektrický pohon auta. Zástupcovia oboch táborov si to rozdali na ceste: Lamborghini Aventador so 700-koňovým benzínom proti najvýkonnejšiemu elektromobilu Tesla s výkonom 700 koní. Aká náhoda. Kto ale nakoniec preteky vyhral?Výsledok? Hneď po štarte jasný náskok Tesly, prečo? Vysvetlíme. Tesla má obrovskú výhodu v absencií prevodovky, to znamená, že nemusí radiť, ani nemá čo, ide na jeden stupeň a motor má svoj maximálny krútiaci moment k dispozícií od začiatku. Prečo ju ale Lambo dobehlo a zvíťazilo? Nie, nesmejte sa, Tesla sa nevybila :). Lamborghini iba využilo dokonalé využitie sily motora vďaka prevodovke, ktorá radí rýchlo a efektívne využíva silu motora.
lambo tesla
Teslu obdivujeme, auto je nádherné a stelesňuje vrchol moderných technológií, navyše ekológovia jasajú, že pri šprinte nevyprodukovala ani gramík oxidu nevieme akého, ale povedzme si úprimne, vyrovná sa zvuk hriankovača zvuku benzínovej dvanásť valcovej šelmy? Nevyrovná, nikdy nevyrovná, okašlať tie exhaláty.

Ako sa na Tesle jazdí, pozrite si v našom redakčnom teste. Ak máte radi extrémne situácie, pozrite si aké ľahké je spraviť z Lamborghini kopu šrotu.