V období, keď sa dymiaci Volkswagen zmieta v problémoch pridusený exhalátmi zo svojich dieselových motorov, Tesla prichádza na trh s novým rodinným vozom s názvom Model X. Načasovanie si lepšie vybrať ani nemohli, veď čo si kúpi pohoršený majiteľ nafťáku, ktorý síce prejde cez emisnú, ale ničí planétu? Určite elektromobil, určite. Ak na to má.Tesla plánovala uviesť Model X do predaja už pred dvoma rokmi. Nestihla to alebo čakala, kým si niekto všimne imaginárny škaredý komín nad nemeckým Fau Vé? Nestihla, priznal to aj samotný šéf Tesly, Elon Musk. Verte však, že sa čakať oplatilo. Všetci si prídu na svoje aj rodinka, aj vaše srdce cestného piráta, aj vaša svokra s logom Greenpeace na vypratom svetri.

tesla model x interier

Pekne po poriadku, prečo rodinka? Tesla Model X prichádza v dvoch verziách usporiadania interiéru, prvé je 7-miestne, druhé pohodlnejšie 6-miestne. Zmenu usporiadania vykonáte dômyselným odstránením jednej sedačky, no povedzte, čo tí inžinieri nevymyslia.

Prečo vaše srdce cestného piráta? Síce z Bratislavy Tatry kvôli dojazdu 400 km asi neotočíte, ale v serpentínach sa vám zaručene povracajú všetci pasažieri. Auto zrýchli z 0 na 100 za 3,8 sekundy, menej výkonná verzia za 4,8 sekundy. Maximálna rýchlosť na úrovni 250 km/h. Ak by ste sa chceli pochváliť kolegom elektrikárom, batéria silnejšieho modelu má 90 kWh.

tesla model x zadok

A teraz tá horšia časť. Spokojná svokra. (Niečo ako mokrý oheň, že?) Zrejme ste už postrehli, že Tesla vyrába iba elektromobily. Vy lišiaci! Rovnako aj Model X je rýdzim elektromobilom, takže si budete môcť každé ráno pri prejazde okolo susedovho Passatu 2.0 TDI posmešne odkašľať. No nestojí to za tú kúpu?

Zdroj: teslamotors