V dobe, kedy počúvame zo všetkých strán o znečistení ovzdušia, vôd, lesov a mnohých ďalších súčastí planéty, je vhodné sa zamyslieť nad tým, ako môžeme tento fakt zmeniť. Jednou z možností je nepochybne kúpa elektromobilu, čím by sme nielen znížili unikajúce emisie do ovzdušia, ale tiež naše náklady na cestovanie. Má to však jeden háčik.Respektíve malo. Bola ňou cenovka samotných ekologických vozidiel. Často sa totiž pohybovala v desaťtisícoch eur, v niektorých prípadoch sme dokonca mohli zaznamenať aj jednu nulu navyše. Zdá sa ale, že predraženým elektromobilom definitívne odzvonilo. Postarať sa o to má automobilka Tesla, ktorá môže so svojím Modelom 3 pokojne zničiť konkurenciu.

Podľa dostupných informácií by o najnovšom počine čoraz známejšej a obľúbenejšej automobilky totiž Tesla Model 3 mala ponúknuť cenovku len 35 000 dolárov, respektíve 31 000 €. To je v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi aj s dieslovými agregátmi konkurenčných firiem viac než priaznivá suma. Navyše, táto sa v rozvojových krajinách môže znížiť ešte o 10 000, teda na finálnych 25 000 USD.

Samotný Model 3 by mal byť predstavený širokej verejnosti už 31. marca, pričom práve v tento deň budú spustené predobjednávky na najnovší počin spoločnosti Tesla v jej kamenných obchodoch. Nás na Slovensku by mohol zaujať dátum 1. apríl 2016, kedy sa predaj celosvetovo spustí online.

Zdroj: Theverge.com | Foto: Caranddriver.com