Šport zmiešaných bojových umení, respektíve MMA, sa vo svete teší čoraz väčšej popularite a jednou z jeho najslávnejších postáv je Conor McGregor. Bohužiaľ alebo chvalabohu aj jednou z tých najkontroverznejších.

31-ročný Ír je zápasníkom najprestížnejšej organizácie UFC s luxusným skóre 21-4, avšak v poslednej dobe je čoraz viac kritizovaný za svoju neaktivitu v oktagone. A kritike sa nemožno čudovať, veď za posledného 2 a pol roka bojoval Conor McGregor iba raz, a to v októbri 2018 s Khabibom Nurmagomedovom, ktorý Conora vďaka submisii porazil. Počas tohto obdobia sa niekdajší írsky šampión ľahkej i perovej váhy viac venuje biznisu s vlastnou whiskey a trashtalku na všetky strany.

Záhadné oznámenie konca kariéry a následné zrušenie svojho rozhodnutia nie je pre Conora ničím neznámym, keďže tak už urobil a podobnými vyhláseniami sa na svojom Twitteri prezentoval aj nedávno. Zdá sa ale, že fanúšikovia tohto kontroverzného borca nemusia zúfať. Dana White, prezident organizácie UFC, totiž oznámil, že „The Notorious“ bude zápasiť: „Buď sa vráti tento rok alebo začiatkom toho budúceho,“ prezradil White termín jeho zápasu pre portál TMZ Sports.

Čo sa týka jeho súpera, ďalej doplnil: „Uvidíme, ako sa veci v septembri vyvinú.“ Narážal tak na titulový zápas ľahkej váhy medzi Khabibom Nurmagomedovom a Dustinom Poirierom, ktorý sa uskutoční počas galavečera UFC 242 práve v septembri 2019. Conor sa totiž netají tým, že by chcel odvetu s Khabibom. Tá ale v prípade výhry Rusa Nurmagomedova nebude možná, pretože sám White povedal, že Conor si titulový zápas ešte nezaslúži a musí sa k nemu prebojovať.

Súper McGregora tak zostáva otázny a môžeme o ňom iba špekulovať. V prípade prehry Poiriera s Nurmagomedovom ním môže práve 30-ročný Američan, ktorého už McGregor raz porazil a odveta by bola zaujímavá. Tento zápas by dával najväčší zmysel, keďže White odmietol aj prípadné zavŕšenie trilógie s navrátilcom Nateom Diazom. O zápas s rodákom z Dublinu požiadala aj ďalšia hviezda Jorge Masvidal, ale to Dana White kvôli vyššej váhe Masvidala (welter) zmietol zo stola.

Do úvahy zrejme nepripadá ani už legendárny Tony Ferguson, ktorý sa podľa slov Whitea stretne s víťazom bitky Nurmagomedov – Poirier. Kto teda bude najbližším súperom Conora McGregora, je záhadou, avšak isté je, že to bude opäť veľkolepé. Tak ako všetko, čo sa okolo bojovníka s prezývkou „The Notorious“ točí.

Zdroj: Mmafighting.com | Foto: Twitter