Ak ste sa báli, že na Terchovský budzogáň vám ostanú len pekné spomienky, máme pre vás dobrú správu. Po ročnej pauze budete môcť zažiť fantastický rockový víkend v Terchovej opäť.Na amfiteáter Nad Bôrami v Terchovej sa po ročnej odmlke vráti jeden z najlepších slovenských festivalov. Jeho 12. ročník prinesie od 28. – 30. augusta 2015 tri dni plné rockovej hudby, o ktorú sa postarajú slovenskí, českí, ale aj zahraniční účinkujúcich.

Organizátori Terchovského budzogáňu zatiaľ v zozname účinkujúcich uvádzajú mená ako Horkýže slíže, Slobodná Európa, Stromclear, The Paranoid, Inekafe, Dorian Gray, Arzén, Konflikt, Zóna A a mnoho ďalších. Z Českej republiky zavítajú kapely Totální nasazení, Škwor, Doga, The Snuff, z Fínska Korpiklaani a z Nemecka Freedom Call a Destruction. Line up však ešte nie je definitívny.

„Rozhodli sme sa mená účinkujúcich a hlavne najväčších hviezd podržať chvíľu v tajnosti, aby sa vytvorilo to správne napätie. Tí, ktorí už Terchovský budzogáň navštívili, vedia, že vždy sme do Terchovej pritiahli to najlepšie a vždy bola neskutočná atmosféra. Veríme, že to po ročnej pauze  znovu  poriadne naplno a nahlas ‘’rozbalíme“ s tými najlepšími domácimi, českými a, samozrejme, aj zahraničnými kapelami,“ prezradil jeden z organizátorov Miroslav Čevela.

Tento rok sa môžete poprvýkrát tešiť aj na tretí deň festivalu, ktorým bude nedeľa. Počet koncertných hodín sa tak predĺži až na 22. Ďalšou novinkou bude rocková party Rockovej republiky, takže aj keď budú koncerty skončené, spať sa určite nebude. :)

Ak teda ešte nemáte plán na posledný augustový víkend, príďte sa rozlúčiť s letom na Terchovský budzogáň. :)

horkýže1Foto: Facebook