Tyson Fury je v súčasnosti jedným z najobávanejších boxerov na svete. 30-ročný rodák z Veľkej Británie pôsobí na scéne ťažkej váhy už vyše desať rokov a zatiaľ neokúsil trpkosť prehry. No paradoxne mu lekári pri narodení nedávali veľké šance na prežitie! 

Chlapíka, akým je Tyson Fury, by pravdepodobne 99 % ľudí naštvať nechcelo. 206 centimetrov vysoký a 117 kilogramov vážiaci boxer má za sebou v profesionálnom ringu už 29 zápasov, z ktorých 28 vyhral a jeden sa skončil remízou. Naposledy Fury porazil nemeckého boxera Toma Schwarza, ktorému tak uštedril prvú porážku v kariére. Furyho obdivujú mnohí nadšenci bojových športov, no málo chýbalo a nemusel tu vôbec byť.

Tyson Fury najlepšie momenty

Pri narodení totiž vážil iba pol kila, čo je extrémne málo, a preto mu lekári vtedy nedávali veľké šance na prežitie. Útly Fury bol však bojovníkom už hneď od narodenia a z týchto problémov sa dokázal dostať. Jeho otca to tak namotivovalo, že mu dal meno Tyson, podľa legendárneho boxera Mikea Tysona. A makal so synom tak, aby sa z neho stala obrovská beštia. Tyson Fury patrí už teraz medzi legendy boxerských ringov, čo plánuje umocniť ďalšími veľkými víťazstvami.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto|Video: Twitter, YouTube