Poznáte ten typ ľudí, ktorý si povie, že niečo dokáže a za svojím snom ide dravo ako lev? Presne takým je aj Frédéric Sausset, francúzsky automobilový pretekár, ktorý sa rozhodol dokončiť 24-hodinovku Le Mans bez rúk a nôh. Mal to byť obyčajný zápal prstov na ruke. To ale ešte mladý podnikateľ a otec dvoch detí netušil, že sa v jeho tele pohybujú smrtiace toxíny spôsobujúce nekrózu. Písal sa rok 2012 a Frédéric upadol kvôli svojej chorobe do bezvedomia. Lekársky tím sa v snahe o záchranu jeho života rozhodol pre neľahký krok – amputovať mu nohy aj ruky.

Ani to ale Frédérica nezastavilo na ceste za jeho snom, ktorým bola možnosť zajazdiť si na 24-hodinovke v Le Mans, kde sa napokon v roku 2016 aj predstavil. A čo z toho vyplýva? Jediný fakt: nech je váš sen akokoľvek neuveriteľný a cesta naň nesmierne ťažká, bojujte oň. Len tak ho totiž môžete dosiahnuť.

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.