V dobe, v ktorej žijeme, si pomaly človek už ani nevie predstaviť deň bez svojho notebooku. Na to, že ho ale využívame tak často, vieme o zákutiach tejto vyspelej technológie stále príliš málo.

Taký kvalitný notebook nie je žiadny lacný špás, preto niet divu, že si ho každý z nás stráži ako oko v hlave. Predstavte si situáciu, že sedíte v preplnenej kaviarni pracujúc na svojom laptope, ale náhle si potrebujete odskočiť na záchod. Vo svete, kde vám ukradnú peňaženku bez strachu a hanby rovno z vrecka, je možnosť ponechania vášho laptopu na stole príliš riskantná. Druhou alternatívou je, že si ho vezmete na WC so sebou, čo je absolútna hlúposť. Preto si väčšina z vás notebook radšej nikde so sebou neberie.

Riešenie ste pritom mali vždy rovno pred očami, len ste o ňom nevedeli. Kensington locker je špeciálne upravený vstup pre zámok a naň naviazané pevné lanko (to si ale musíte dokúpiť), ktoré jednoducho obmotáte, napríklad okolo stola. Lanko je z materiálu, ktoré len ťažko zlodej precvakne bez poriadnych strihacích klieští, čím páchateľa svojou obozretnosťou prekvapíte a istotne sa vášmu notebooku zďaleka vyhne. Vstup je poväčšinou označený logom zámku s písmenom K uprostred.

Zdroj: YouTube.com | Obrázok: wikipedia.com