Sodimejo Gotho z Indonézie tvrdí, že má 145 rokov, čo z neho robí jednoznačne najstaršieho človeka na svete. A hoci sa nám zdá byť toto číslo neuveriteľné, miestne úrady mu dávajú za pravdu!Ak by Sodimejo Gotho mal naozaj 145 rokov, takmer o štvrťstoročie by prekonal doposiaľ najdlhšie žijúcu Francúzku Jeanne Calment, ktorá sa dožila 122 rokov. Všetkých jeho 10 súrodencov už zomrelo, rovnako tak jeho 4 manželky, z ktorých posledná žila do roku 1988. Mŕtve sú aj všetky jeho deti. Starec však má žijúce vnúčatá, pravnúčatá a pra-pravnúčatá.

Muž pochádzajúci z centrálnej časti ostrova Jáva sa stal svetovou senzáciou, no podľa vlastných slov tento neuveriteľný rekord už nechce predlžovať: “Jediné, čo si želám, je umrieť. Všetky moje vnúčatá sú už dávno samostatné.”

145 ročný muž

Sodimejov vnuk Suryanto tvrdí, že jeho starý otec sa na smrť pripravuje už približne 24 rokov a dokonca už má na cintoríne aj svoj náhrobok. Personál indonézskej matriky potvrdil dátum narodenia tohto muža a oficiálne informácie hovoria o 31. decembri 1870! Sodimejo tak mal 30 rokov, keď zomrela kráľovná Viktória, 41 rokov, keď sa potopil Titanic a Prvej svetovej vojny sa nezúčastnil. Vraj už bol na narukovanie príliš starý!

145 ročný muž

Nie je to prvýkrát, čo neuveriteľný vek budí vo svete záujem. V minulosti sa za samozvaných rekordérov považovali 171-ročný James Olofintuyi z Nigérie a 163-ročný Dhaqabo Ebba z Etiópie. Na rozdiel od tohto Indonézana však nemali k dispozícii žiadne oficiálne dokumenty. Uveriť týmto číslam je takmer nemožné a racionálne zmýšľajúci človek hľadá chyby v úradných záznamoch. Úroveň a spoľahlivosť indonézskej matriky však nepoznáme a tak príbeh 145-ročného starca zostáva záhadou. A ak sa pýtate, aký je Sodimejov trik na dlhovekosť: “Receptom je trpezlivosť,” odkázal starý muž.

Zdroj: Mirror.co.uk, YouTube.com | Foto: Unilad.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).