Ťavy sú vo všeobecnosti mierumilovné zvieratá, ktoré odnepamäti slúžia ľuďom. V Radžastane na severe Indie však došlo k tragédii, keď rozzúrené zviera brutálne zabilo svojho majiteľa. Čo jej predchádzalo?

Dedinčan Urjaram priviazal vonku svoju ťavu tak, že sa nemohla vôbec pohnúť. Potom sa pobral domov, kde si na rodinnú oslavu pozval množstvo hostí. Veselo sa zabávali až do večera, kedy si rozjarený Urjaram spomenul na ťavu, ktorá musela so spútanými nohami na pražiacom slnku pretrpieť celý deň. Keď ju odväzoval, doslova šalela od prežitého utrpenia.

Ťava

Zviera ho najskôr uhryzlo do krku a potom mu odhryzlo hlavu. V agónii po Indovi ešte niekoľko minút dupalo a trhalo ho na kusy. Agresívnu ťavu muselo následne šesť hodín upokojovať 25 dedinčanov. Prečo vlastne k tejto tragédii došlo? Vysvetlenie je jednoduché. Aj mierumilovnému zvieraťu, akým ťava bezpochyby je, pri krutom zaobchádzaní a týraní jednoducho „prepne“.

Podobný prípad bol zaznamenaný aj pred dvomi rokmi, kedy ťava zaútočila na svojho majiteľa. Video tohto útoku si môžete pozrieť TU!

Zdroj: Indiatimes.com | Foto: Pixabay.com