Hoci to znie priam neuveriteľne, istý Brazílčan tvrdí, že sa mu to podarilo. Starší pán menom  Ricardo Azavedo vraj celý systém skonštruoval doma v garáži a to takpovediac „na kolene“. Jeho stroj teda nielenže jazdí takmer zadarmo, ale navyše je aj ekologický. Jedinou splodinou, ktorú vypúšťa zo svojho výfuku, je totiž vodná para.  Aby toho nebolo málo, tento macher dokonca tvrdí, že jeho stroj prejde 500 km na jediný liter vody!

A ako to celé funguje? Na svoju pôvodne benzínovú motorku T -Power H20 primontoval autobatériu, ktorá údajne vyrába energiu oddelením vodíka od vody. Ten sa potom spaľuje v pôvodnom benzínovom motore. Ricardo sa vo videu, ktoré nájdete pod článkom, z vody dokonca napije. Týmto chcel demonštrovať , že sa skutočne jedná o vodu a nie akýsi iný druh paliva. Nuž, znie to skutočne úžasne, ale je to naozaj možné? V redakcii síce nemáme žiadneho fyzika, ale nie sme si istí, či by obyčajná baterka stačila na elektrolýzu dostatočného množstva vodíka. Inak o niečo podobné sa už v minulosti pokúšal chlapík menom Stan Meyer.

meyer

Všetko vyzeralo tak, že tento muž mal v rukách patent na auto, ktoré jazdí na vodu. Dokonca sa o informácie bezplatne delil s ostatnými mechanikmi.  V 90. rokoch mu bol za patent a, samozrejme, mlčanie ponúknutý veľký balík peňazí. Stan však tieto peniaze odmietol, takže nasledovala žaloba. Tento chlap si ale nedal povedať a začal svoje vedomosti dokonca publikovať verejne. No a tak sa mu v marci v roku 1998 v reštaurácii podarilo zjesť otrávenú večeru…

Držme teda Ricardovi aj jeho motorke palce a dúfajme, že raz bude mať takúto mašinu doma každý. No a tu je spomínané video:

Foto: youtube