Taliansko nie je rajom len pre dovolenkárov, ktorí sa snažia nachytať letný bronz, ale aj pre nomádov, ktorí radi spoznávajú nové miesta, kultúru, architektúru a snažia sa splynúť s miestnymi obyvateľmi. Lebo takto si dokážete vychutnať ten výlet, tú dovolenku úplne ináč. Lepšie, samozrejme. Za návštevu stoja ostrovy, kde vás ohromí vôňa z pizza pece, kávy, pomarančovníkov, olivových hájov, grilovaných rýb a radosti zo života. Kde by ste mali zavítať, aby ste spoznali nefalšovaný taliansky la dolce vita? 

Sardínia a jej víno

Keby ste sa spýtali troch Talianov, ktorý ich ostrov je najkrajší, vždy by ste dostali inú odpoveď. Lebo veď oni sú Taliani, Lenka. No určite by medzi nimi nechýbala Sardínia. Nie len tak pre nič za nič ju prezývajú Zabudnutý raj Stredozemia. Desiatky krásnych pláží, malé mestečká, ktorých úzke uličky vás budú objímať a sardínske svetové víno ako dar od bohov sladkého života. Miesta ako La Maddelena, Capo Testa či Porto Giuncu, sú miesta, na ktorých by ste chceli ostať navždy. Veľmi populárne tu sú aj plavby na lodiach, lebo ten azúrový horizont pred vami aj za vami je obrovským lákadlom.

Sicília a jej lahodný mix

Sicílska mafia bola najznámejšou po celom svete a dnes? Dnes je Sicília jedným z najznámejších talianskych ostrovov a absolútne zaslúžene. Také krásne pláže a miesta by ste hľadali iba ťažko. Možno na Sardínii alebo inom kúsku Talianska, všakže. Mieša sa tu európska, arabská a aj africká kultúra. Voňavé trhy, história, chrámy a kamenné krby , v ktorých miestni grilujú čerstvé ryby, dobyjú srdce každého, kto si rád užíva život. A život si skvelo užijete aj na jednej z najkrajších pláží na svete – Rabbit beach. Tyrkysové more, biely piesok a nad vami skaly. Nemôže vynechať ani návštevu, Palerma, Agrigenta či Syrakúz, kde k vám prehovorí tisíce rokov stará história. Namiešajte si svoj vlastný taliansky koktail a vychutnajte si ho na plné pecky.