Podnikateľ z Talianska, ktorý svoj biznis rozbehol na východe Slovenska, sa do povedomia širšej verejnosti dostal najmä potom, ako ho vo svojom poslednom článku spomenul zavraždený investigatívny novinár Ján Kuciak. Diego Roda nezaprie, že sa mu v podnikaní darilo, svedčí o tom aj nadupaná športová mašinka parkujúca v jeho garáži. Na červenom luxusnom Ferrari však nesedí jedna podstatná vec!

Roda sa na obľúbenom Ferrari preváža po východnom Slovensku pravidelne. Zachytili ho tak i novinári, keď podnikateľa prenasledovali kvôli informáciám z článku nebohého novinára Kuciaka. Dopravné predpisy, ktoré platia na Slovensku, asi ale veľa talianskemu boháčovi nevravia. Svedčí o tom aj podstatný detail na jeho výstavnom žihadle.

Talianovmu autu totiž chýba štátna poznávacia značka. Vyhláška ministerstva vnútra pritom hovorí jasne o umiestnení tabuľky s evidenčným číslom, ktorá má byť pri vozidlách kategórie M, N a pri nákladných štvorkolkách kategórie L7e vpredu spravidla uprostred a vzadu uprostred alebo na ľavej strane vozidla.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

roda ferrari

„Jednoznačne porušuje vyhlášku a používa vozidlo, ktoré nie je spôsobilé na premávku,“ konštatuje viceprezident policajného zboru Ľubomír Ábel podľa informácií portálu aktuality.sk. Majitelia drahých športových áut však vraj často konajú podobne, nakoľko im evidenčná tabuľka špatí dizajn auta.

Videá, na ktorých je zachytené Ferrari bez prednej značky

https://www.youtube.com/watch?v=AAXEdzc4Lok

Zdroj: aktuality.sk | Foto: YouTube