V spoločnosti panuje mylné presvedčenie, že chlapi nemôžu byť znásilnení. Pravdou ale je, že každou desiatou obeťou pohlavného zneužitia je práve muž. Toto sú výpovede tých, ktorí to zažili na vlastnej koži!Prieskum, zverejnený v roku 2015 s názvom: Tiché utrpenie – Podpora mužov, ktorí prežili znásilnenie, tvrdí, že len 3,9 % mužov tento trestný čin nahlási polícii. Štatistiky ale neuvádzajú, ako sa zneužití chlapi vlastne naozaj cítia. Populárne diskusné fórum Reddit im preto dalo šancu vyrozprávať sa zo svojich nepríjemných zážitkov.

Jeden z členov diskusie sa zveril, že mal len štrnásť rokov, keď popíjal so svojimi kamarátmi. Potom sa rozhodol, že je načase ísť si ľahnúť. Spomína si, že ho nasledovalo dievča, ktoré ho trochu “nabudilo” a potom mu stiahlo nohavice. Chalanovi sa už vynárajú len spomienky, ako na ňom kočka jazdí, pokiaľ on sa cítil zneužitý a slabý, pričom si vraj túto súlož vôbec neužíval.

Ďalší muž sa sťažuje, že kvôli “znásilneniu” prišiel o svoju terajšiu manželku. “Bol som na párty a keď som mal už akurát tak dosť, šiel som pozerať telku. Zaspal som a neskôr, keď som sa zobudil, zistil som, že mi nejaká ženská fajčí vtáka. Spýtal som sa jej, čo to má, do pekla, znamenať, no len na mňa tupo zízala. Zapol som si nohavice a šiel odtiaľ preč, do kúpeľne. Samozrejme, sa o tom dozvedela moja manželka, ktorá tejto verzii neverila.”

Podobný zážitok mal aj chalan, ktorý sa opil pod obraz boží na výške. S kamarátom zaspali na spoločnej izbe a o svojom znásilnení sa dozvedel len sprostredkovane. “Kamoš si okolo štvrtej nad ránom išiel nabrať pohár vody, a keď sa vracal naspäť, videl, ako na mne jazdí nejaká šialená ženská. Vôbec jej nevadilo, že mám zatvorené oči a hlava sa mi hompáľa z jednej strany na druhú.”

Zdroj: ladbible.com | Foto: giphy