V stredu poobede oznámil generálny manažér našej reprezentácie Miroslav Šatan konečnú nomináciu na dlho očakávané MS v hokeji. Mnohých prekvapilo, že sa v nej neobjavil Samuel Buček, ktorý je považovaný za jeden z top talentov nášho hokeja. A hráč HK Nitra sa k tomu rozhodol vyjadriť úplne na rovinu! 

Samuel Buček podával počas sezóny v slovenskej lige fantastické výkony. Za Ladislavom Nagyom bol druhým najlepším strelcom ročníka s 30 gólmi na svojom konte. Aj zásluhou jeho kvalitných výkonov sa Nitra nakoniec radovala zo zisku strieborných medailí a po skončení finálovej série ho dokonca vytlieskal vypredaný štadión majstra z Banskej Bystrice. Jeho talent si všimli aj v zámorí a zástupcovia Detroitu Red Wings ho nedávno pozvali na svoj letný kemp.

20-ročný krídelník podal v príprave dobrý výkon v zápase proti Česku, no potom ho tréneri preradili do nižšej formácie, kde nemal toľko príležitostí vyniknúť. Zdalo sa, že práve vďaka nevýraznej hre v posledných dvoch prípravných zápasoch, sa ho tréneri rozhodli vyradiť z kádra pár hodín pred začiatkom turnaja. Samuel Buček v rozhovore pre SME odhalil detaily toho, čo sa okolo neho v skutočnosti počas prípravy dialo.

Samuel Buček – najlepšie momenty

https://www.youtube.com/watch?v=8kG0d88GKxM

Buček sa v interview pre SME šokujúco vyjadril v zmysle, že podobnú situáciu očakával hneď, ako sa k reprezentácii pripojil: „Celé to bolo okolo mňa dosť divné. Tréneri so mnou veľmi nekomunikovali, celé to bolo pritiahnuté za vlasy.“ Údajne už dopredu vnútorne cítil, že bude z nominácie vyradený a koniec v tíme mu oznámil sám Miro Šatan: „Povedal, že je tu pretlak hráčov. A to je asi tak všetko.“

Mladý slovenský hokejista ďalej pokračoval tým, že by mu nerobilo problém nastupovať ani vo štvrtom útoku. Podľa jeho slov však s ním nikto ani len nekomunikoval o tom, aká by mala byť jeho úloha v tíme. Tiež sa mu nepáčilo, že po prvom zápase s Čechmi už nedostal poriadnu šancu: „V príprave som dostal jeden poriadny prípravný zápas, ale odvtedy som na ľade ani poriadne nebol. Nie som Gretzky, aby som za sedem striedaní niečo vymyslel. Pochybujem, že aj on by niečo vymyslel.“

Samuel Buček neskrýval sklamanie po vyradení z reprezentácie dva dni pred začiatkom MS.

Samuel Buček v závere rozhovoru pre SME prezradil aj to, že sa na neho malo počas turnaja prísť pozrieť veľa rôznych klubov: „Určite som sklamaný. Mohol som sa predstaviť na medzinárodnom fóre, posunúť sa niekam ďalej, možno dostať lepšie ponuky.“ Už teraz sa však chystá na letný kemp NHL, ktorý absolvuje v drese Detroitu. A všetci fanúšikovia veria, že sa v slovenskom tíme v budúcnosti objaví na mnohých veľkých turnajoch.

Zdroj: Sme.sk | Foto|Video: Instagram, YouTube