O necelý mesiac bude viac ako dve miliardy kresťanov oslavovať narodenie Ježiša Krista, ktorého jeho matka Mária porodila v Betleheme. To, ako toto miesto vyzeralo pred viac ako 2000 rokmi, zrejme všetci dobre vieme. Ako by však vyzeral Betlehem dnes?

Casey Wright sa rozhodol, že nám ukáže Betlehem roku 2016. Kreatívec do jeho novodobej podoby zakomponoval všetky fenomény dnešnej doby. A tak v charakteristickom obraze Betlehemu môžeme vidieť jeho hlavné postavy v modernom oblečení. Mária je oháknutá do kožených legín a sexy topu, z ktorého jej trčí podprsenka, pričom Jozef s tromi kráľmi v trendovosti vôbec nezaostávajú. Okrem toho nechýba latéčko, starý, dobrý duck face a, samozrejme, selfíčko. Umelec sa poriadne vyšantil aj pri príchode troch kráľov, ktorí vymenili kone za segwaye a tradičné dary za tie z Amazonu. Nezabudnite si všimnúť aj pomerne nenápadného pastiera, ktorý počúva hudbu cez smartfón.

Reakcie Caseyovho okolia na moderný Betlehem sú rozporuplné. Niektorí ho zaň obdivujú, oní mu nadávajú, že zhorí v pekle. Ak by ste chceli mať toto ručne maľované dielo s polystyrénovými postavičkami aj vy, pripravte si cca 138 eur.

betl4

Zdroj: boredpal.com | Foto: Instagram