Holandsko je krajina syrov, kvetín, drevákov a veterných mlynov (spomeňme aj legálnu marihuanu a dievčatá vo výkladoch) žijúce od nepamäti v tesnej symbióze s vodou.

Viac ako 6 000 kilometrov vodných ciest, fantastické lány tulipánov, veľké trhy s ponukou skvelých syrov priamo od výrobcov a farmárov, postávajúcich v tradičných krojoch… To všetko na vás čaká v Holandsku.

SONY DSC

Prenájom lode a plavba po Holandsku je jedinečným zážitkom –  sprístupnená je aj Slovákom.

Kapitán Erwin Hudec s manželkou Jankou sú Slováci žijúci v Amsterdame a prenajímajú loď na krátkodobé výlety, ale aj na niekoľkotýždňové plavby.  Holandský zákon vyžaduje kapitánske skúšky a preukaz na lode od 15 m a viac, s motorom, ktorého rýchlosť presahuje 20 km/h, čiže naša loď tomuto zákonu nepodlieha ( má 10,5 m a priemerná rýchlosť je 10-12 km/h, pritom však na väčšine vodných ciest je maximálna povolená rýchlosť práve spomínaných  12 km/h). Loď si môže teda prenajať ktokoľvek, kto má vzťah k lodiam, k vode, k prírode, niekto, kto by rád zažil niečo mimoriadne a napríklad nie je držiteľom preukazu kapitána.

SONY DSC

Loďou sa v Holandsku dostanete skoro všade. Všetko to, čo Holandsko ako atraktívna turistická destinácia ponúka, je pre vás ľahko dosiahnuteľné. S loďou sa môžete dostať až do centier dedín, mestečiek a miest  ̶  dokonca aj do stredu holandskej metropoly, Amsterdamu, alebo do známeho prístavu Rotterdam. Počet splavných ciest je v dĺžke približne 6 200 kilometrov celkom a pre záujemcov bez preukazu je splavných približne 5 300 km.

SONY DSC

Meno lode je Aron, dlhá je 10,5 metra, široká 3,5 metra. Jej výška je 2,6 metra  a ponorí sa do hĺbky 0,90 metra pod hladinu. Loď má 6 miest na spanie – dvojlôžko v prednej časti, dvojlôžko v zadnej časti a dve samostatné postele v strednej kajute. Kapacitne však na nej môže prespať až 9 ľudí a cena sa pritom nemení. Na lodi sa nachádza toaleta, sprcha (teplá voda), kuchynka s plynovým sporákom, chladnička a stereo musicbox (mp3, mp4, iPhone). Elektrické napájanie je 12V/220V. Obsah nádrže na naftu je 500 litrov a rovnako veľká nádrž je aj na vodu.

Lodné mapy a ostatné informácie dostanete pri nástupe na palubu a všetky vaše otázky radi zodpovieme počas zaškoľovania na našej lodi.

SONY DSC

Pre Slovákov sme pripravili tuto sezónu špeciálnu akciu !!!

Predaj každej sezóny začína už v lete predchádzajúceho roku , takže na sezónu 2015 si môžete

začať plánovať Vašu dovolenku a rezervovať si ju už teraz. Online rezervovať si môžete plavbu aj na tohtoročnú sezónu 2014, pred rozhodnutím však kontaktujte kapitána Erwina telefonicky (zo Slovenska) na tel. čísle 0031 654 300 658.

Pre bližšie informácie navštívte našu webovú stránku www.amsterdamcruiser.com alebo píšte e-mail na: [email protected]  a  [email protected]

SONY DSC

Môžete si prenajať loď a vyraziť v ústrety dobrodružstvu bez toho, aby ste museli vlastniť kapitánsky preukaz či skladať akékoľvek lodné skúšky. Z paluby prenajatej lode aj dôverne známe miesta vyzerajú inak.

Tak trochu iné poznávanie, tak trochu iná dovolenka  ̶  pre všetkých s mokrou dušou.

Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek lodnú trasu, vždy máte istotu, že vaša plavba týmto kráľovstvom bude jedinečným zážitkom.