Z krutosti mafiánskych praktík sa bežným ľuďom neraz dvíha žalúdok. Bizarný postup, pomocou ktorého si nájomný vrah slovenskej mafie Jozef Roháč údajne sčítaval úspešne vykonané zákazky, taktiež naháňa mráz po chrbte. A toto svoje beštiálne tajomstvo ukrýval priamo v priestoroch domu, kde býval.

Svedkovia vybavovania si účtov v podsvetí boli neraz aj nič netušiaci okoloidúci občania, o to horšie, ak sa aj sami stali obeťami nevraživosti medzi zločineckými skupinami. Takýto atentát na odstránenie maďarského podnikateľa pripravil o život aj dvoch nevinných okoloidúcich v Budapešti v roku 1998. Vina za nájomnú vraždu je pripisovaná i vrahovi slovenskej mafie Jozefovi Roháčovi. Odstránenie svedka, prepojenia maďarskej mafie a politických špičiek, nie je ale zďaleka jedinou likvidáciou, ktorej sa mal Roháč dopustiť.

Roháč bol obvinený aj zo spoluúčasti na vražde Róberta Remiáša. Táto informácia sa však nikdy nepotvrdila a sám Roháč dokonca predvídal, že bude z kontroverznej vraždy obvinený, aby bola vyšetrovateľom podhodená falošná stopa, čo ale, samozrejme, z neho žiadne neviniatko nerobí, obvinený bol totiž tak či tak z veľkého množstva iných trestných činov. Potkan, ako ho mnohí prezývali, konal podľa zákaziek pochádzajúcich od skupiny „sýkorovcov“, tí aj financovali jeho útek, keď sa pred spravodlivosťou dlhé roky ukrýval v zahraničí.

Podľa mýtu, ktorý sa šíril medzi kriminalistami, Roháč rád nosil čapice, tie vraj menil po každej úspešnej „zákazke“ a ukladal si ich do vitríny. Dalo by sa teda povedať, že takto si počítal svoje obete. Veľké prekvapenie pre vyšetrovateľov nastalo, keď bol tento mýtus potvrdený pri policajnej prehliadke v Roháčovom dome. „…vo vitríne bolo nájdených celkom dvadsaťdeväť týchto čapíc. Môžeme sa teda domnievať, že týchto skutkov bolo až dvadsaťdeväť?…,“ pýta sa s obavou v hlase bezpečnostný expert profesor J. Ivor.

Zdroj/Foto: YouTube