Prichádza obdobie plesov, na ktorých túži byť každá žena dokonalá. Nepochybujeme o tom, že aj tá vaša je nádherná, no s pomocou rúk profesionála môže naozaj vyzerať ako z vysnívanej obálky časopisu. A o to sa môže postarať jedna z najlepších machrov vo svojom obore, vizážistka Lucia Freundová.Lucia pochádza z Bratislavy, kde aj pôsobí, konkrétne v Ružinove, no kvôli svojej práci často cestuje po celom Slovensku či dokonca aj do Čiech a Rakúska. 28- ročná kráska sa venuje naozaj celej škále umeleckých činností od profesionálneho maskérstva až po svoje záľuby, akými sú napríklad klasické kreslenie ceruzkou, suchý pastel, akrylové maľby prevažne ženských aktov či výroba lámp, svietnikov, stolíkov, paletového nábytku, vlasových ozdôb alebo aj drobných šperkov.

lucia 2

Avšak hlavnou náplňou jej práce je to, čo aj vyštudovala na ZSŠ scénického výtvarníctva, odbor maskérstvo, parochniarstvo alebo viac uznávané MAKE-UP ARTISTRY. To znamená, že sa venuje výrobe fúzov, copových dielov, pričeskov a parochní. Nesmieme zabudnúť ani na to, že Lucka dokáže z každej ženy za pomoci makeupu a krásneho účesu vyčariť naozajstnú celebritu!

lucia 5

Ak by sa však aj vám zachcelo hviezdiť, trebárs na karnevale, táto Bratislavčanka vám pokojne na tvári vyčaruje originálnu masku, keďže filmové modriny, rany, jazvy či deformácie tváre jej nerobia žiadny problém. Okrem toho stíha aj facepainting a bodypainting, čo je maľovanie na tvár a telo.

lucia 4

Drina vo všetkých týchto oblastiach jej priniesla niekoľko významných úspechov ako 1. miesto za makeup v súťaži Naj retro nevesta, 1.miesto za vlasy v súťaž Naj nevesta alebo aj 3. miesto v Bodypainting. Najviac je ale hrdá na to, že miluje svoju prácu, ktorú berie veľmi osobne a súkromne na dcéru Tamarku a manžela Radeka, ktorý ju robí každý deň šťastnou.

Luciin najväčší sen bolo pracovať na rozprávke, čo sa jej aj tohto roku splnilo pri líčení hercov v rozprávke Láske na vlásku. Rada by však ešte zažila natáčanie hororu.

Čo sa týka krásy a vizáže žien, zo slovenských by Lucka vypichla Andreu Verešovú, Denisku Mendrejovú a Silviu Procádzkovú, ktoré považuje za nádherné ženy s dobrým vkusom. Z tých zahraničných sa jej najviac pozdávajú Jennifer Lopez, Eva Mendes a Beyonce.

lucia 1

Nesmieme zabudnúť, že Lucka alias Lucia Woloszyn Freund (LuciaLus) sa postarala aj o dokonalú vizáž našej SLOVAK MANIAČKY Niny, ktorej fotoset ste mohli nájsť v decembrovom vydaní SLOVAK MAN.

Foto: Tomáš Muška, Facebook – LuciaLus: Profesional make-up artist, hair stylist & bodypainter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slávka
Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Plnohodnotnej zastupuje nášho šéfredaktora a denne rieši milión vecí, aby ste si vy, naši čitatelia mohli čítať každý deň novinky zo všetkých oblastí, ktoré vás zaujímajú.