Strašne nerád hejtujem. A vôbec, nerád komentujem veci, činnosti a osoby, ktoré ma nezaujímajú. Mám veľkú úctu k tvorivej činnosti kohokoľvek na tejto planéte.

Sú však, bohužiaľ, aj osoby a situácie, ktoré ma privádzajú do zúfalstva rovnajúceho sa situácii v slovenskom futbale. Motivačné články, obrázky, niektoré knihy… Dokonca podľa najnovšieho trendu aj pár hudobných „počinov“. Podľa istej mantry tohto smerovania ráno vstanete z postele, pozriete sa po ceste na toaletu do zrkadla, usmejete sa na seba, poviete si, že ste stále krásny a skvelý, vykonáte potrebu, oblečiete si na seba niečo farebné, ideálne z prírodných materiálov, aby ste boli čo najviac ezoterický a na sociálnu sieť pridáte citát, ktorému síce nerozumiete, ale zdieľa ho stránka duševnej obnovy s názvom „Lepšie Ja“. A tu nastáva problém.

Ak ste to urobili, ste idiot. Idiot s veľkým I. Ak ste Idiot, je to celkom bežný stav istej časti obyvateľstva tejto planéty. Prečo ste Idiot? Je to rovnaké, ako sa vyspať s krásnou sesternicou. Je to síce sex, ale pekne hnusný. Obrátili ste na hlavu to, čo tlačí ľudstvo dopredu celé stáročia. Motiváciu meniť. Je toho plný net, plné kníhkupectvá, každý prerába svoje Ja na lepšie Ja alebo iné Ja, všetci vidia všade farby, milujú prírodu, pestujú svoju karmu, hladkajú egá iných, vznášajú sa pol metra nad zemou, na obláčikoch vlastnej radosti zo života. A pritom vlastne klamú, v prvom rade rodine a kamarátom, ale aj cudzím nepodstatným ľuďom, podvádzajú svoje ženy a priateľky, berú drogy a ožierajú sa do nemoty. Trikrát hurá pseudomotivačnej literatúre.

animated images mania lama dalai

Už je asi pravidlom, že hľadáme potrebné na miestach, kde ho môžeme nájsť len veľmi ťažko. Samozrejme, príde nám namáhavé sa pozrieť rovno pred nos, kde sú väčšinou veci a osoby, ktoré by nás mali motivovať najviac. Napríklad peniaze. Peniaze sú ideálny príklad, dajú sa vcelku jednoducho porátať, do veľkej miery sú hmatateľné a horia jednoduchšie ako vzdialený internetový server, kde je zavesený ďalší motivačný blábol. Nebolo by krajšie, keby 15. deň v mesiaci prišiel za vami šéf, objal vás, pozrel vám do očí a poďakoval za dobre vykonanú prácu? Samozrejme, že práve toto by sa asi nikomu nepáčilo. Ráno vstaňte a obzrite sa v posteli doprava a doľava. Ak vedľa seba nájdete niekoho, koho meno poznáte, tak tam leží motivácia. Krásna, blonďatá alebo akákoľvek iná spiaca ženská, chrápajúca motivácia. Ak jej meno nepoznáte, tak ste zase Idiot, ale to nevadí, motiváciou bude jej meno zistiť a naučiť sa byť aspoň kúsok gentleman. Ženy to majú rady.

Prestaňte si kupovať knihy v pastelových farbách napísané nejakým sfetovaným Indom z predmestia New Delhi, ktorý zhodou okolností vie písať a dostal k tomu aj nápad zarobiť pár ruplí na Idiotoch z Európy či Ameriky. Motivujte sa životom. O kráse netreba čítať, o živote tiež nie, skúste ho žiť. A keby to nešlo, napíšte, pošlem vám číslo na Silviu Šuvadovú, ona vám svojím tretím okom určite pomôže. Ak by náhodou ani to nezabralo, určite sledujte telku, milý 50-tnik pán Ján posiela pozitívnu energiu po telefóne. Veľmi účinná metóda. Ale musíte mať pevnú linku, ide to len po kábli.

Foto: depositphotos.com, giphy.com