Svet smúti za ďalšou legendou. Cestu na večný odpočinok si vybral tentokrát olympijský víťaz v boxe, Američan Muhammad Ali. Muhammad Ali opustil svet vo veku 74 rokov v piatok večer. Stalo sa tak v jednej z nemocníc vo Phoenixe, kde boxerskú legendu hospitalizovali už pred niekoľkými dňami. Muhammad mal totiž vážne problémy s dýchaním, ktoré sa pridružili ku pretrvávajúcej Parkinsonovej chorobe. Boxerská legenda s ňou bojovala už od 80-tych rokov 20. storočia.

„nenávidieť ľudí kvôli farbe ich pleti nie je správne. A nezáleží na tom, o akú farbu ide. jednoducho je to celé úplne nesprávne.“ (Muhammad Ali)

Zdravotný stav niekoľkonásobného majstra sveta ťažkej váhy a olympijského víťaza bol údajne natoľko vážny, že jeho smrť bola už len otázka času. S boxom definitívne skončil muž známy predovšetkým svojou neuveriteľnou rýchlosťou a technikou úderov v roku 1984, pričom z ringu si ho pamätáme aj vďaka jeho výrokom:

 „Som najlepší!“

„Je ťažké byť skromný, keď ste tak dobrý ako ja.“

„Vtipy? Neexistujú vtipy. Pravda je vždy tým najväčším a najlepším vtipom.“

Foto: Mirror.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.